Problem z usuwaniem programów


(Ulrichlyoko03) #1

Dzisiaj usuwając programy natrafiłem na problem dziewnej natury. Część programów takich jak Opera czy TuneUp daje się bez problemu usunąć. Przy usuwaniu innych programów lub gier (np. Rise of Legends) pyta się o uprawnienia, daję Kontynuuj , po czym otrzymuję taki komunikat: http://i50.tinypic.com/250ugqd.jpg, po czym nic się nie dzieje. Niemożliwe, że nie działa bo nie usuwałem tej gry. Proszę o pomoc. Pozdrawiam


(Extraordinarykid) #2

Taki komunikat pojawia się często, kiedy w rejestrze brakuje odpowiednich wpisów kierunkowych do programu, bądź kiedy zainstaluje się program ( na przykład grę ), po czym przeniesie się folder z instalacją w inne miejsce.

W tym wypadku de-instalator poszukuje odpowiedniego folderu, który został zapisany przy instalacji, a kiedy go nie odnajdzie, to sypie takim komunikatem.

Bywa też, że jak przejedziesz komputer jakimś " czyścikiem do rejestru " za przysłowiowego " piątaka ", to później nic nie chce działać..

Jeżeli podczas usuwania programu instalator prosi Cie o prawa administratora, to prawdopodobnie podczas procesu odinstalowywania usunięte zostaną pliki umieszczone w takich lokalizacjach jak WINDOWS, SYSTEM32 itp..

Najczęściej to jakieś współdzielone biblioteki dodane przez program.


(Piotrkijak) #3

Zainstaluj Rise od nowa do tego samego folderu i wtedy odinstaluj - powinno pomóc :wink: