Problem z usypianiem systemu, laptop HP 6720s - ROZWIĄZANY

Witam,

Kupiłem ostatnio laptopa HP 6720s, z preinstalowaną Vistą Home Premium.

System hula żwawo, ale mam następujący problem - usypiam komputer, później go budzę, wszystko jest (prawie, ale o tym za chwilę) OK, natomiast kiedy chcę go ponownie uśpić, albo wyłączyć/zrestartować - monitor się wyłącza, ale dysk pracuje, wiatrak się kręci itp (i tak potrafi do momentu, kiedy go wyłączę na “twardo”). Tak jest zawsze po obudzeniu. Kiedy wyłączam normalnie, uruchamia się i działa.

Starałem się poszukać solucji na forach HP i MS, ale nie było podobnego problemu.

Z kolei na innych forach problem się powtarzał, ale zawsze był to jeden post z pytaniem i żadnej odpowiedzi (no, poza takimi, w stylu “zaktualizuj windows”, błyskotliwe to…).

Szukałem, szukałem i nic, zacząłem się bawić w konfiguracji zatem. Też bez skutku.

Ale dotarłem do tego, że po obudzeniu nie działały porty USB, czytnik kart i bluetooth (pewnie korzystają z koncentratora USB).

W menadżerze urządzeń, kiedy próbowałem “bawić” się ustawieniami portów USB, zawiesza się okienko tegoż. Po restarcie działa, ale zmiana ustawień nie powoduje poprawy. Zakładam więc, że to wina sterowników, ale starsze wersje też nie działają. A nie chce mi się wierzyć w to, że HP wypuszcza buble bez testowania takich podstawowych scenariuszy…

Czy może ktoś się spotkał z podobnym zachowaniem? Instalowałem kiedyś Vistę Business na HP Compaq NX-7400 i miałem bardzo podobne objawy, choć nie pamiętam, jak było z USB, nie sprawdzałem chyba.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie,

pozdr.

Mam podobny problem, tylko że gdy go usypiam, to mi się zaraz włącza bez monitora.

Ludzie którzy kazali Ci zaktualizować windowsa mieli rację, Vista ma spore problemy z niektórymi lapkami i objawia się to zazwyczaj w podobny sposób, kiedyś na vortalu był artykuł na ten temat i były tam opisane aktualizacje które trzeba zainstalować aby poprawić działanie systemu. Niestety aktualizacje te nie są dostępne przez Windows update, musisz ich poszukać na własną rękę, najpewnie w bazie Microsoftu

Tak też robiłem, przejrzenie KB Microsoftu zajęło mi dwa dni i testowałem praktycznie wszystkie łaty, które miały jakiekolwiek powiązanie. A bez sensu trochę instalować kompletnie wszystko… Poza tym HP daje coś takiego do windowsa, co się nazywa HP Essential Updates, więc zdaje mi się, że jeśli coś takiego by było, to właśnie tam…


Wskazówkę znalazłem w sieci, że to kwestia Media Center, nawet podobno XP MCE miał podobny problem…

Jak wrócę z pracy, to pobawię się, a jak nie, to będę szukał działającego linuksa do niego:/

Witam ponownie,

Zainstalowałem SP1 RC refresh i problem jest już historią ;]

Wszystko zaczęło działać, więc jeśli ktoś doświadczył podobnych problemów, to zapraszam do instalacji tej paczki.

Pozdr.