Problem z uTorrent i Firewall

Witam :slight_smile: Mam problem z firewallem firmy McAfee Personal Firewall Plus. Otóż blokuje mi sieć bittorrent, a dokładniej program uTorrent. Pomimo, że aplikacja jest ustawiona, aby przepuszczała uTorrent’a, to jednak blokuje mu port. Mam zaznaczone, żeby McAfee nie blokował portu UPNP, ale to nic nie pomaga. Na dodatek firewall zaczął resetować mi komputer, bo z komunikatu wynikało, że się z czymś gryzie. Niestety niedoszłam co to była za przyczyna odpowiadająca taki stan rzeczy. Teraz nie posiadam, zadnego firewlla oprócz z tego co jest wybudowany w system windowsXP. Wiem, że bez firewlla na windowsie daleko nie zajade :), więc prosze o jakieś porady lub wskazówki Was, jak można ten problem rozwiązać i żeby nie blokował sieci bittorrent. Dodam, też że mam routera. Tam wszystko jest ładnie ustawione, tzn uTorrent sam się dodał do “listy” na routerze. Wystarczyło właczyć tylko opcje DMZ i wszystko ładnie śmiga. A router to D-Link DI-604, kablowy :slight_smile: Ale jak zainstaluje właśnie tego firewalla, to uTorrent wyświetla czerwone kółeczko z wykrzyknikiem tak jak bym była za zaporą lub Nat’em. Moje Ip jest zewnętrzne, publiczne czyli wszyscy je widzą (85…itd). Naprawdę dziwna sprawa, bo wcześniej tych problemów nie było, tylko teraz się tak porobiło od dłuższego czasu. Za pomoc będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Maria :slight_smile:

Zmień firewall :o

A nie wystarczy odhaczyć w μTorrencie mapowania portów UPnP ?.

Ten wbudowany jest tragiczny, lepszy już żaden.

TEN podobno jest całkiem niezły.

Chyba z 1,5 roku jechałem bez i przeżyłem. Instalnąłem Outposta (free) tylko po to, żeby mieć szybki podgląd skąd pochodzą “śmieci” (reklamy itp.) spowalniające ładowanie się stron. Natomiast antywirusa, nie używałem i nie mam zamiaru używać :smiley: .

Lilu21 wywal tego co masz , zainstaluj Kerio.

Potem

Ochrona Sieci => Filtr Pakietów => Dodaj =>

-> W kategorii aplikacje => Szukasz uTorrenta

-> W kategorii kierunek => Oba i Akcja : Dopuść.

Będzie działać na 100 %

Też odznaczałam UPNP w uTorrent’cie i sytuacja była bez zmian. Nadal były zablokowane porty dla tego programu.

Małam kiedyś ten program i był nienajlepszy. Blokował mi sieć lan tzn dzielenie plików a w McAfee jest specjalna na zakładka, która właśnie takie porty jak ftp, sharedocs, poczta odblokowywał. Wystarczyło zaznaczyć. A Kiero może wtedy też wypróbowywałam, ale nie jestem pewna. Napewno brałam Kaspersky i kicha. Zobacze jednak tego Keiro. A tak wogóle to jeszcze jaki program Firewall proponujecie do testowania działającego w sieci P2P ?? Pozdrawiam :slight_smile: