Problem z utrzymaniem stabilnego Streama przy dobrym Internecie


(balik28) #1

Cześć,

Opis problemu: Posiadam dobry Internet od lokalnego dostawcy, prędkość waha się od 10Mb/s do 35Mb/s (WiFi) oraz od 25Mb/s do 70Mb/s na kablu, a ping waha się od 20 do 60Ms. Podczas Streamowania programem OBS Studio przepustowość waha się od 0kbps do nawet 6000kbps, a ilość zgubionych klatek wynosi nawet 60%. Czasami jednak wszystko działa dobrze i gubione klatki są na poziomie 6%. Ustawienia programu są skonfigurowane poprawnie - rozdzielczość HD, przepustowość 3500kbps CBR z domyślnym buforem, reszta również domyślnie. Żadnej z podzespołów nie jest obciążony.

Pytanie Co jest powodem takich dużych strat oraz ich występowania?

Specyfikacja urządzeń Intel Core i5 4690k 4,2Ghz, DDR3 1800Mhz 8Gb, GTX 970, Seagate Barracuda 1Tb, MSI z97 Pc Mate, Thermaltake 530W, Router Asus rt-ac51u, nie znam modelu konwertera sygnału Światłowód - Skrętka.


(MatX_) #2

Takie wahania prędkości i pingu to nie jest objaw dobrego internetu a wręcz kiepskiego :slight_smile: Przede wszystkim nie podałeś prędkości uploadu (wysyłania) co przecież jest kluczowe przy wysyłaniu obrazu do internetu. Z tego co mówisz to jeżeli co jakiś czas masz straty 6% (co też nie jest normalne) to zapewne wina leży po stronie operatora.


(przybylas) #3

To jest w zasadzie definicja kiepskiego (nie stabilnego) internetu


(balik28) #4

Prędkości podałem w dużym przedziale, ponieważ zależy to odległości od routera oraz podłączenia kabla (bezpośrednio do routera lub przez huby). Prędkość wysyłania jest nieco mniejsza od prędkości uploadu.


(pocolog) #5

Nie spodziewaj się niczego przy takim słabym połączeniu. Prędkość uploadu u większości operatorów ustalana jest przeważnie na poziomie 10% łącza. Więc jeśli masz łącze 70Mbps to stream zajmuje już ponad połowę przepustowości w szczycie możliwości łącza, do tego pewnie korzystasz z internetu jakaś gra, coś działającego w tle, ktoś z domowników, smartfon itp