Problem z utworzeniem partycji na nowym dysku

Witam,

Nie mogę utworzyć partycji w nowo podłączonym dysku. Jest to już 3 dysk. Mam zamiar na ten nowy dysk przenieść dane z tych pozostałych i je odłączyć.

BIOS normalnie widzi dysk, menedżer urządzeń również. Jednak w Mój komputer się nie pojawia. Przypuszczałem że tak jest bo nie ma jeszcze utworzonej partycji jednak gdy przechodzę do “Zarządzanie dyskami” również nie mam możliwości utworzenia nowej partycji… Nie wiem dlaczego tak jest. Załączam screen gdzie widać że opcje są nieaktywne.

Macie jakiś pomysł?

52274457643696838862.jpg

W “Zarządzaniu dyskami” kliknij PPM na polu z napisem Dysk 1 Podstawowy 931… Sprawdź czy pojawiające się menu zaproponuje utworzenie litery dla tego dysku. Partycja to na nim już jest, jednak brak litery uniemożliwia pokazanie dysku w Moim Komputerze.

Względnie usuń wolumin, a potem utwórz ponownie nadając mu literę.

Niestety nie ma takiej mozliwości. Taka opcja powinna być już na screenie 1

36044606627015281997.jpg

Wobec tego “Usuń wolumin” PPM na polu tego dysku, tak aby stała się to przestrzeń nieprzydzielona ( czarny pasek u góry ), po czym utwórz “Nowy wolumin prosty…” od początku, nadając mu literę.

Super, dzięki. Bałem się klikać w usuń wolumin aby czasem nie usunąć dysku.

Jaki rozmiar partycji systemowej zalecasz na Windows 7, wystarczy 30GB ? Będzie tutaj system + podstawowe programy. Inne ważniejsze programy będą na innych partycjach.

U mnie 30 było mało zresztą dysk mam tak podzielony że mam 2 x 200GB i 65GB

Tak. OK! 30 GB z powodzeniem na podstawowe programy, szczególnie startujące wraz z systemem , wystarczy.

do poprawnego i szybkiego dzialajacego windowsa wymagane jest aby minimum 30% pzrestrzeni dyskowej/partycji bylo wolne wiec 30 moze byc malo