Problem z uzyskaniem dostępu do sieci bezprzewodowej

Siemanko

Problem mój to pewnie banał, dlatego ciesze sie ze ktos bedzie mógł w skrócie napisać o co biega…

Sytuacja jest taka, że siedzę u cioci, ciocia ma router, a router ma focha chyba.

Kurde ja sie na tym w ogole nie znam…jak to ujac szybko i zgrabnie…

Są studentki u cioci które mają 2 kompy albo kur… 3, kuzynka ma jednego, i jest ten router…

Ja przyjechałem ze swoim lapem… wcześniej jak byłem kuzyn wpisał jakieś tam hasło i powiedział że już nic nie trzeba będzie robic

Przyjeżdżam dzisiaj, włączam swojego i jest tak, że sieć niby znalazł ale w tym centrum połączeń pokazuje że nie ma polączenia z sieci do neta, ale ogólnie na liście tam gdzie pokazuje wszystkie sieci jakie sa w zasiegu to jest napisane ze połączono.

Wiecie jest taka ikonka w pasku : 2 kompy, jak jest net to jest takie kółko niebieskie, jak nie ma to krzyżyk, a teraz nie ma nic, tylko migocza te 2 kompy

PLEASE HELP S.O.S. MayDay

p.s.

Chyba trzeba cos napisac, że mam wlan’a, router z tepsy, oprogramowanie visty:P

Masz dostęp do konfiguracji routera? Jak tak to dodaj swój mac (google) do konfiguracji routera jak nie masz dostępu do routera ale masz do kompa kuzynek to możesz sprobować zmienić swój mac karty na jeden z tych od kuzynek (również google).

SyntaxError , no no mam dostep, pisze z niego teraz, tylko nie kumam co znaczy dodac mac, jak to sie robi, ale głupio… no co ale za to w czym innym jestem dobry! pomozesz?

A masz dostęp do routera? W sensie znasz hasła?

FoboBobo , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

SyntaxError , ta znam to które się wpisuje jak przychodzi ktos z zewnatrz i chce sie 1 raz wkręcić heheh no wiesz o co biega, znam znam…co dalej mam robic mistrzu

Twój lapek jest jakiś nowy?

Wejdź na kompa siostrzenicy czy gdzieś tam gdzie działa net. Wciśnij na klawiaturze znaczek windy + R. Wpisz cmd. Następnie wpisz ipconfig /all.

Teraz wyszukaj coś w stylu:

Karta Ethernet sieci bezprzewodowej, i z tego spisz adres fizyczny (mac). I następnie spróbuj zmienić u siebie w kompie MAC na ten od Twojej siostry.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=zmi … =&aq=f&oq=

EDIT:

kurde ;D czyli znasz hasło do routera? Jak tak to podaj jaki to model albo chociaż jaka firma.