Problem z uzyskaniem High ID w emule (router)

Dwa dni temu zainstalowałam router Pentagram Cerebrus P6331 - 42 do neostrady 1 Mb i podłączyłam do niego laptopa za pomocą WIFI. Niestety okazało sie, ze mam Low ID w Emule :frowning: Próbowałam przekierować porty tak jak to opisano w topiku http://www.emule-project.net/home/perl/ … show_topic

Niby wszystko jest dobrze skonfigurowane ale Id nadal mam niskie. Co jeszcze powinnam zmienić?

A jaki masz system? i używasz jakiegoś firewalla jeszcze w systemie?

Mam ten sam router. Aby przekierować porty musisz wejść w Advanced Configuration -> NAT -> Virtual Server, a tam nadać nazwę przydziału, porty, adres IP i protokoły (w przypadku eMule trzeba zaznaczyć both).

Nie, nie mam żadnego firewall’a a system to Win XP Home English version

Dodane 15.02.2009 (N) 20:47

Gardner,

a mógłbyś mi dokładnie opisać jakie dane powinnam wpisać? Bo ja nie ukrywam, nie mam w tym zadnego doświadczenia. Jakbys mi tak mógł więcej konkretów podać :slight_smile:

Z góry dziękuję

d3e4cb19265f3e32m.jpg

Ustaw tak jak na obrazku (w polu Rule Index wybierz numer pola, które na liście poniżej jest puste, a w Local IP Address wpisz adres IP swojego komputera z sieci lokalnej (LAN). Powinno już działać.

Gardner,

zrobiłam wszystko tak jak pokazałeś ale niestety ID nadal mam Low… :frowning:

Jeszcze chciałam sie Ciebie zapytać jak masz zaznaczone w Interface Setup - Internet - Encapsulation (ISP: ?) oraz w Interface Setup - Lan - DHCP - masz disabled czy anabled?

Usatw sobie w połączeniach sztywny adres ip, bedzie hulac :slight_smile:

W zależności od ISP, czyli dostawcy usług Internetowych. Ja mam Neostradę, to mam ustawione PPPoE/PPPoA, a W DHCP (czyli dynamicznym przydzielaniu adresy IP komputerowi przez router) mam na enabled w przypadku, gdybym potrzebował naprawić jakiś nie-mój komputer bez zmiany ustawień karty sieciowej.

A co do eMule to jaki adres wpisałaś w Local IP address? Mam nadzieję, że nie tak jak mam na obrazku, bo w tym miejscu musi być adres lokalny twojego komputera w sieci lokalnej (czyli zaczyna się od 192.168.1.X, gdzie X to indywidualny numer). Musisz sprawdzić jaki adres masz (W Windows XP wchodzisz w Panel Sterowania, dalej w połączenia sieciowe, PPM (prawy przycisk myszy) na aktywne połączenie i wybierasz Stan, a następnie przechodzisz na drugą zakładkę, tam musisz znaleźć pole Adres IP; W Windows Vista klikasz PPM na ikonce sieci koło zegarka, wybierasz centrum sieci i udostępniania, w oknie znajdź link Wyświetl Stan i klikasz na przycisk Szczegóły. Dalej szukasz tylko pola Adres IP). Ten adres musisz właśnie wpisać w pole Local IP Address.

Local ID Address mam taki sam jak Ty bo też net mam z neostrady i dokladnie taki sam mi sie wyswietla.

a co do uwagi kolegi bananjp to gdzie dokładnie mam ustawic sobie to sztywne połączenie - w konfiguracji routera?

Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> PPM na aktywne łączę i klikasz na właściwości, dalej zaznaczasz Protokół Inernetowy IPv4 i wciskasz przycisk Właściwości. W nowym oknie przełączasz oba pola na Użyj następującego itd.

W pierwszym polu ustawiasz:

Adres IP: 192.168.1.101

Maska Podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.100

W drugim polu ustawiasz:

Preferowany serwer DNS: 192.168.1.100

Dokładnie tak mam zaznaczone tyle tylko, ze u mnie nie nazywa sie to protokół internetowy IPv4 ale Internet Protocol (TCP/IP)

I nadal mam niskie ID… Juz sama nie wiem

Podam Ci na przykładzie moich dawnych ustawień:

-adres mojego routera to:192.168.2.1

usatwiasz w połączeniach sieciowych tak

http://images44.fotosik.pl/65/17afc814299cb5b4.jpg

Pamiętaj bramą domyślną jest adres twojego routera

DNS-y to możesz na automat

I teraz musisz przekierować porty na routerze

http://images44.fotosik.pl/65/c2df86e875326d0e.jpg

I tak samo z UDP

Dzieki bananjp!

Ale ja zrobiłam juz w podobny sposób jak powyżej pokazał mi gardner, bo on ma tak samo jak ja pentagrama. W sumie rózni sie tylko tym, ze u Ciebie masz osobno zaznaczone dla TCP i UDP a ja zaznaczyłam: all i podałam start port 4662 a end port 4672

To powinnam to zostawic czy zrobic tak jak Ty masz?

Start 4662

Stop 4662

Start 4672

Stop 4672

Ok bananjp,

zrobiłam jak radziłes… lecz moje low id nic a nic sie nie zmieniło :frowning:

Moze jeszcze w jakims innym miejscu cos powinnam zmienic? Masz jakis pomysł?

Pozdrawiam! !!

Ja się tam nie znam na internecie, ale siostra skonfigurowała mi eMula w wersji 0.41a10 i wszystko działa. Może spróbuj też tej wersji?

Witam!

Wcześniej miałam wersje emula v0.48a a teraz zmieniłam na v0.49b

Ale chyba to nie ma wiekszego znaczenia jaka wersje osiołka sie posiada?

Czy może ktos jeszcze ma jakis pomysł co mogłabym zmienić tak w ustawieniach komputera jak i routera by ID w emule zmieniło się na wysokie.

Sorki :frowning: ale nie mam już pomysłu jak Ci można by było pomóc.

Odpowiedź do Twego problemu jest prosta. Sama do tego dochodziłam bo odpowiedzi nigdzie nie znalazłam i trwało to długo ale znalazłam w czym tkwi problem. Masz inny router niż ja ale poszukaj podobnych w nich opcji. Opiszę to na przykładzie swojego. Wchodzę do ustawień mego routera => 192.168.1.1 następnie odszukuję zakładką “Aplikacje i gry” i tutaj w tym siedzi sęk. 0492964871353a11095cd41466b468.jpeg

Wpisujesz porty na routerze tak samo jak ja mam i również zmieniasz te co są domyślnie w eMule. Natomiast adres IP wpisujesz taki który Ci przydzielił router ja mam z końcówką 100 a Ty jaki masz najprościej dowiesz się w aktywnym w okienku aktywnego połączenia internetowego pod nazwą IPv4 Adress IP. To wszystko. Od teraz za każdym razem po instalacji systemu gdy mam Low ID już wiem na czym problem polega i wykonuję to co Ci napisałam. Pozdrawiam.

Dzięki Groldominika

ale niestety ja nie mam takiej zakładki w konfiguracji mojego routera. :frowning:

A moze jeszcze ktos inny have some ideas?

P.S. Dziekuje za pomoc bananjp :slight_smile:

Dodane 16.02.2009 (Pn) 16:37

Jak robię test portów na emule to cały czas kończy się tak:

Starting TCP connection test…

TCP test failed! UDP test will not be performed.

Connection test finished.


Results in detail:

TCP connection test failed.

It was not possible, to establish a TCP connection to your eMule.

Other users will only be able to connect to you with the help of a server, resulting in a low ID for you. While eMule still works, this will give you several disadvantages. Therfore it is highly recommended to solve this problem.

How to resolve port problems… Something is interfering with your network communications