Problem z Użytkownikiem sieci WiFi

Witam!

Posiadam w domu sieć wifi (przez UPC), posiadam także router D’link 300. Mam następujący problem, mam w domu lokatora który niezmiernie dużo ściąga na emula, jednocześnie około 20 połączeń po ok 700 mb do sciągnięcia każde, dla innych użytkowników przez tą osobę ostatnio strasznie zaczął przerywać internet.Rozmawiałem już z tą osobą i wszelkie kompromisowe wyjścia nie wchodzą w rachubę, więc postanowiłem jakoś ograniczyć jej download. Z tym że na tym routerze nie ma opcji kontrolowania transferu. I tutaj mam pytanie może wiecie, jak to zrobić , albo w jaki sposób tak skutecznie zablokować mu emula aby nie mogł nic ściągać albo z bardzo wolno nie blokując przy tym innych ( tutaj dodam że już prubowałem wpisywania źródeł i ilości ściągania w samym emulu, niestety znalazł tę opcję i nastawił sobie 99999), w domu jest jeszcze 5 użytkowników, i wszyscy narzekają. Jestem administratorem, ale nie zabardzo sie znam jak to trzeba zrobić za wszelkie wskazówki albo rady będę wdzięczny. Może to nie przyzwoite ale jeżeli trzeba będzie coś zainstalować na komputerze tamtego użytkownika to to zrobie !

proponuje zablokować porty typowe dla eMule

lub w ogóle zablokować tej osobie dostęp do internetu (w ramach ostrzeżenia)

a jak to zrobić tzn zablokować porty dla Emula ?

musisz “popatrzeć” z jakich serwerów korzysta, najlepiej sobie spisać

i odszukać w konfiguracji routera

hmmm nie wiem czy w moim routerze jest możliwość taka na pewno nie ma możliwości ograniczania downloud, a jakis program albo ustawienia systemu ? Ale czy to możliwe że przy 10MB/ na 4 komputery przez jeden komputer aż tak cięło ?

p2p zazwyczaj bierze sobie cale lacze nawet gdy ma ustawione np. 1Mb/s

czy jak zainstaluje net limiter na kompie u tamtej osoby to coś zmieni czy moze coś innego zrobić. Proszę pomóżcie ja sie nie znam tak dobrze, więć będę wdzięczny za wszelkie intrukcje co i jak zrobić. Zależy mi też aby tamta osoba nie mogła nic zrobić z tym program, tzn ukryć go? albo z rejstru wykasować? Albo tak coś zrobić z emulem zeby sie już nie odpalił