Problem z użytkownikiem

Mam problem polegający na tym, iż komp automatycznie ładuje użytkownika z ograniczeniami, a jak wchodzę w panelu sterownia w opcję administracja użytkownikami pokazany jest tylko właśnie ten użytkownik z ograniczeniami a co dziwne nie ma opcji administratora! !!

Jaki jest powód takiej sytuacji???

Proszę o ewentualna radę jak rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam

W panelu sterowania, w kontach widoczni są tylko użytkownicy, którzy zostali stworzeni podczas instalacji systemy, bądź też później podczas jego użytkowania. Konto administratora jest UKRYTE. Można je jednak właczyć jakimś Tweakerem typu WinXP Manager bądź też aplikacją Microsoft’u TweakUI, którą można znaleźć na stronie Microsoft.

A tak a propo można przecież dać zwykłemu użytkownikowi prawa administratora… :slight_smile:

Z poziomu tego użytkownika z ograniczeniami>???

Chyba nie tak do końca! !!

Chodzi własnie o to że jestem zalogowany jako użyt. z ogr. i nie mogę nadać nikomu uprawnień !!

W takim razie jeżeli znasz hasło administartora zmień w Panelu Sterowania, w Kontach użytkowników Sposób Logowania (wyłącz ekran powitalny). Uruchom komputer ponownie i loguj się jako administrator. Kolejna możliwośc to włączenie komputera w trybie awaryjnym, gdzie masz wszystko jak na dłoni. PROSTE!

Nie trzeba wyłączać ekranu powitalnego - wystarczy się wylogować, a następnie wcisnąć dwa razy CTRL-ALT-DEL. Pojawi się okno logowania znane z Windows 2000.

Nie trzeba włączać konta administratora, ono jest domyślnie włączone (to odnośnie kogoś wyżej, kto pisał że trzeba włączyć).

Aha - o ile pamiętam jeśli masz XP Home, na konto Administrator w trybie awaryjnym można zalogować się bez hasła.

start-> uruchom-> regedit

jak bedzie znajdował się klucz z nazwą tego użytkownika który nie zostaje ładowny usuń, nastepnie zresetuj komputer :slight_smile:

Ale zawsze możesz zalogować się na konto wbudowane Administrator i stamtąd doprowadzić system do ładu. Aby się tak zalogować, należy na ekrane powitalnym (wszyscy muszą być wylogowani) podwójnie nacisnąć CTRL-ALT-DEL. Wpisujesz wtedy Administrator, hasło nadane przy instalacji i nie powinno być problemu (jeśli tego konta sam nie wyłączyłeś wcześniej).

Jeśli z jakichś powodów okienko logowania się nie pokaże, uruchom komputer w trybie awaryjnym - wtedy wbudowany Administrator pokazuje się na ekranie powitalnym.

spróbuj tego, start-> uruchom-> CMD

To nie zadziała na koncie z ograniczonymi uprawnieniami. System nie patrzy na to, czy próbujesz coś zrobić z cmd czy z konsoli graficznej - jak nie ma uprawnień, to nic z tego.

Jedynym wyjściem wg mnie jest zalogowanie na Administratora.

janse ze należy zalogować się na wbudowane konto Administratora :slight_smile: