Problem z używaniem ng new

Witam otóż ostatnio pomyślałem żeby się nauczyć najnowszego AngularJS ale po tym jak używam komendy npm i -g @angular/cli pokazuje mi, że poprawnie zainstalowane ale kiedy próbuję komendy ng new nazwa-apki to mi daje komunikat “System Nie mógł odnaleźć określonej ścieżki”. Wszystko wykonuje w CMD jako admin oraz na wersji 64 bit zarówno W10 Pro jak i Node. Nie wiem już co z tym jest :frowning:

Proszę o pomoc.

1 polubienie

Ostatnio też sietym bawiłem dość długo, ale jest rozwiązanie problemu. Niestety na różnych forach, różne rozwiązania, żadne nie pomogło.

Ale za to mam 2 inne rozwiązania (żadne nie jest wygodne, ale działają) :

Po wykonaniu polecenia :

npm i -g @angular/cli

Wejdź do folderu “Appdata” (najłatwiej poprzez Uruchom -> %appdata%).
Następnie otwieraj kolejne ścieżki : Roaming -> npm
W folderze npm powinieneś mieć plik ng (bez rozszerzenia) oraz ng.cmd. Tego nam ciągle brakuje w konsoli, ale wymagane jest folder node_modules do prawidłowego działania.

I tutaj masz wybór : albo skopiować te 3 rzeczy do folderu, który będzie głównym katalogiem projektu, albo zalożyć projekt tutaj. Po wykonaniu polecenia :

ng new MojProjekt

otrzymasz nowy folder, a więc albo trzeba przenieść ng do tego folderu, albo projekt o folder wyżej, bo inaczej wiersz poleceń nie rozpozna ng, które będzie potrzebne do uruchomienia aplikacji poprzez

ng serve

Niestety mało to wygodne, ale przynajmniej działa. A że nigdy nie miałem czasu szukać powodu tego stanu, to zostawiłem to jak jest.

A nie prościej dodać nową zmienną systemową typu PATH z lokalizacją tych programów (komend)?

1 polubienie