Problem z uzywaniem przegladrki i skypa. Windows Vista

Witam! Dołączylem do forum tylko po to aby uzyskac pomoc z moim problemem.

Otoz. Od 2 lat posiadam laptopa z Windowsem Vista. Nigdy nie mialem problemu z poloaczeniem sie z moja domowa siecia. A tu nagle cos sie zepsulo. Pomieszalem troche w ustawieniach i jakos po 2 dniach glowienia sie nad problemem udalo mi sie. Na pasku zadan siec bezprzewodowa jest pokazana jako polaczona (pomiedzy dwoma komputerami znajduje sie planeta - jest to znak ze jestem polaczony z internetem). Komputer pozyskuje informacje z internetu , wiem to m. in. dlatego ze np. aktualizuje godzine i date ze strony time.windows.com . Nie wiem co sie dzieje , bo mimo polaczenia z internetem po wlaczeniu przegladarki nie laczy sie z rzadna strona internetowa , to samo dzieje sie przy Skype’ie i Gadu-Gadu (w oby przypadkach nie loguje sie na moje konta). Mapa polaczenia wyglada nastepujaco : KRZYSIEK(Ten Komputer)<—>Linksys(moja siec :d)<—>Internet . Problem nie lezy w modemie czy routerze poniewaz 2 inne laptopy w domu smigaja na tym internecie. Dodam jeszcze stan polaczenia : Połączenia IPv4 : Internet , Połączenia IPv6 : Ograniczone (moze tu jest problem) , Stan Nośnika :Włączone. Dodam tez ze sila sygnalu jest znakomita (wszystkie 5 kresek jest zielone). Szukalem po forum problemu z IPv6 i znalazlem to : problem-internetem-ipv6-t187882.html ale czyniac to co tam napisali nic nie zdzialalem. Pomimo wylaczenia IPv6 dalej pislao Ograniczone. Prosze pomozcie !!

Przywroc system do punktu w ktorym dokonales zmian .

Może namieszałeś z ustawieniami IP, bramy domyślnej i DNS. Sprawdź jakie dostawca udostępnia DNS, albo zmień na OpenDNS: OpenDNS.

Przywracanie systemu nic nie dalo , tak jakby te ustawienia nie ulegaly zmianie.

Dzisiaj zauwazylem ze Polaczenia IPv6 zmienilo sie z Ograniczone na Lokalne (czyli tak jak na pozostalych dwoch laptopach). Jezeli chodzi o DNS’y to nie jest to moja najlepsza strona wiec jezeli mozecie to wytlumaczcie mi jak zmienic na OPEN dns. I jeszcze mam pytanie czy zmiana dns’a nie zepsuje mi dotychczasowego postepu jezeli chodzi o internet bo i tak juz mi sie duzo udalo zrobic.

A dlaczego używasz Połączenia IPv6 a nie IPv4 ?

Ja “siedzę na Win7” i IPv4

kriz203 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif