Problem z VCORE

(Sbene) #1

Witam, mam nastepujacy problem...

Kupilem nowy zasilacz Topower TOP-450P3 U12 450W.

Sprzet jaki posiadam to:

C2D E6300

Asus P5LD2/C

4GB Ram

GeForce 7900GT

2xSATA HDD

Nagrywarka DVD SATA

No i zauwazylem wczoraj - do sprawdzenia uzywalem programow Everest i CPU-Z (nie wiem czy przy starym zasilaczu tez tak bylo bo nie sprawdzalem) ze:

• Napiecie Vcore waha sie od 1,28 do 1,1 :frowning:

• Mnoznik tym samym z 7 na 6 spada

• Czestotliwosc z 1860 spada na 1600

Nie wiem czy to jakas funkcja bios, visty czy moze problem z zasilaczem :frowning:

(system) #2

Mo偶liwe 偶e napi臋cia :frowning: policz i sprawdz ile masz zapotrzebowania na napi臋cie zaleca艂bym 500W zasilacz !!

(Jinx83) #3

napi臋cia sprawdza si臋 miernikiem a nie programem !!

mo偶e od razu 1kW :o

i nie zapotrzebowanie na napi臋cie tylko na moc :wink:

zasilacz podo艂a.

(system) #4

Tak miernikiem ale z k膮d on ma go mie膰 ?? Szkoda 偶e nie powiedzia艂e艣 jak ma naprawi膰 to co si臋 sta艂o, ja zalecam jeszcze sprawdzenie w biosie mo偶e on si臋 zresetowa艂. Jeszcze jedno pytanie czy masz wachania napi臋cia w domu skoki, spadki i czy p艂yta g艂贸wna k\jak膮 masz ma funkcj臋 AI-NOS

Z艂膮czono Posta : 23.05.2007 (Sro) 8:40

500W to jeszcze niejest du偶o, ale to prawda ten zasilacz podo艂a

(neo10) #5

Sprawdz te偶 czy czasem nie masz ustawionego w biosie automatycznego dostosowywania pr臋dko艣ci procesora do potrzeb. w moim asusie jest taka opcja i nawet jak jest wy艂膮czona to jak sie nic nie robi to procek z 1,8 schodzi na 1,6 ;] przy obci膮zeniu programami dopiero podnosi sie do 1,8 ;]

(Clubbasse207) #6

najpro艣ciej kupi膰 w sklepie ;]

najprostrze mierniki kupisz za ok 20z艂 mo偶e nawet taniej ...

Z艂膮czono Posta : 23.05.2007 (Sro) 9:14

wiesz ka偶dy je ma :stuck_out_tongue:

tylko teoretycznie w gniazdku p艂ynie 230 V w 偶eczywisto艣ci napi臋cie wacha si臋 o pare Volt贸w g贸ra/d贸艂 :slight_smile:

(system) #7

Ale w domu ich nie ma a chyba nie mieszka facet nad sklepem komputerowym sko艅czmy z tym miernikiem :_)

Z艂膮czono Posta : 23.05.2007 (Sro) 9:28

W艂a艣nie to jest AI-NOS !!

(Clubbasse207) #8

ale m贸g艂by mie膰 :slight_smile:

miernik jest tani a niekiedy mo偶e sie przyda膰 :slight_smile:

podobnie jak inne narz臋dzia w domu typu wiartarta , 艣r贸bokret p艂astki i kwadraciak, pilnik do metalu kombinerki klucz francuzki :stuck_out_tongue:

takie podstawowe sprawy kt贸re zawsze si臋 mog膮 przyda膰 :slight_smile:

ach zapomnia艂bym o neon贸wce/pr贸bnik :stuck_out_tongue: