Problem z VCORE

Witam, mam nastepujacy problem…

Kupilem nowy zasilacz Topower TOP-450P3 U12 450W.

Sprzet jaki posiadam to:

C2D E6300

Asus P5LD2/C

4GB Ram

GeForce 7900GT

2xSATA HDD

Nagrywarka DVD SATA

No i zauwazylem wczoraj - do sprawdzenia uzywalem programow Everest i CPU-Z (nie wiem czy przy starym zasilaczu tez tak bylo bo nie sprawdzalem) ze:

  • Napiecie Vcore waha sie od 1,28 do 1,1 :frowning:

  • Mnoznik tym samym z 7 na 6 spada

  • Czestotliwosc z 1860 spada na 1600

Nie wiem czy to jakas funkcja bios, visty czy moze problem z zasilaczem :frowning:

Możliwe że napięcia :frowning: policz i sprawdz ile masz zapotrzebowania na napięcie zalecałbym 500W zasilacz !!

napięcia sprawdza się miernikiem a nie programem !!

może od razu 1kW :o

i nie zapotrzebowanie na napięcie tylko na moc :wink:

zasilacz podoła.

Tak miernikiem ale z kąd on ma go mieć ?? Szkoda że nie powiedziałeś jak ma naprawić to co się stało, ja zalecam jeszcze sprawdzenie w biosie może on się zresetował. Jeszcze jedno pytanie czy masz wachania napięcia w domu skoki, spadki i czy płyta główna k\jaką masz ma funkcję AI-NOS

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 8:40

500W to jeszcze niejest dużo, ale to prawda ten zasilacz podoła

Sprawdz też czy czasem nie masz ustawionego w biosie automatycznego dostosowywania prędkości procesora do potrzeb. w moim asusie jest taka opcja i nawet jak jest wyłączona to jak sie nic nie robi to procek z 1,8 schodzi na 1,6 ;] przy obciązeniu programami dopiero podnosi sie do 1,8 ;]

najprościej kupić w sklepie ;]

najprostrze mierniki kupisz za ok 20zł może nawet taniej …

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 9:14

wiesz każdy je ma :stuck_out_tongue:

tylko teoretycznie w gniazdku płynie 230 V w żeczywistości napięcie wacha się o pare Voltów góra/dół :slight_smile:

Ale w domu ich nie ma a chyba nie mieszka facet nad sklepem komputerowym skończmy z tym miernikiem :_)

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 9:28

Właśnie to jest AI-NOS !!

ale mógłby mieć :slight_smile:

miernik jest tani a niekiedy może sie przydać :slight_smile:

podobnie jak inne narzędzia w domu typu wiartarta , śróbokret płastki i kwadraciak, pilnik do metalu kombinerki klucz francuzki :stuck_out_tongue:

takie podstawowe sprawy które zawsze się mogą przydać :slight_smile:

ach zapomniałbym o neonówce/próbnik :stuck_out_tongue: