Problem z VeraCrypt

Witam.
Zaszyfrowałem swojego pendrivea z VeraCrypt jakiś czas temu. Niestety, pomimo, iż jestem pewny, że wpisuję dobre hasło, to nie da się go podmontować w VeraCrypt. Mam tam tylko bazę Keepassa, którą też mam na komputerze, więc mogę nawet sformatować ten pendrive, ale nawet tego się nie da. Windows nie potrafi. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Chciałbym sformatować zaszyfrowany pendrive.

Nie da się zamontować, nie da się sformatować…
Z dużym prawdopodobieństwem fizycznie uszkodzony.

Pendrive dość często padają, zwłaszcza najtańsze noname.

Samsung Fit Plus 128 GB MUF-128AB/APC

https://www.morele.net/pendrive-patriot-supersonic-rage-elite-256gb-usb-3-0-pef256gsre3usb-6049497/

Zawsze rób kopię nagłówka wolumenu jeżeli szyfrujesz pendrive.
To pozwoli Ci na przywrócenie dostępu w razie niewielkiego uszkodzenia.
Dobrze jest też zrobić pliko-partycję VeraCrypt, a nie szyfrować cały wolumen.
Jeżeli trzymasz tam bazę w charakterze kopii to warto sobie wygenerować sumę kontrolną np. SHA-1 pliko-partycji, czy aby na pewno dane są integralne.
Pendrive nie jest najlepszym miejscem do robienia backupów. Pozostawione bardzo długi czas bez zasilania czasami skutkuje uszkodzeniem danych.

Chciałem to mieć na pendrivie, bo mam dużo haseł w KeePass2, a bazę Keepass 2 mam na stacjonarce. No i dodatkowo zaszyfrować, by mieć spokój z bezpieczeństwem.

To nie wina programu po prostu pendrive ci padł równie dobrze tak samo stracił byś dane na niezaszyfrowanym pendrive… w typ wypadku różnicy ci to nie robi po prostu następnym razem kupić jakiś lepszy bardziej żywotny nośnik.

Z drugiej strony jak nie chcesz sie bawić w Veracrypt można zrobić taki myk jak na przykład zgrać sobie tam jakąs playliste mp3 do pliku na pendrive oraz dać tam plik od keepassa bazy i zmienić format na mp3 ktoś pomyśli że to uszkodzony plik z muzyką. Ofc plik zmienić na jakąś nazwę u tytuł wykonawcy aby gubił sie w tłumie :smiley:

To jest zaprzeczenie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Krytyczny plik z bazą haseł bez żadnych zabezpieczeń na nośniku który łatwo zgubić i łatwo może wpaść w niepowołane ręce.

Jeśli możesz olać dane na pendrive, to użyj rufus. Wykonaj format z opcją sprawdzenia dysku. Ten program zawsze postawi na nogi każdy pokręcony nośnik, o ile jest sprawny sprzętowo.

Nic to nie dało.
Nazwa katalogu jest nieprawidłowa.


Oddaję na gwarancję.