Problem z viamraid.sys

Witam.

Przejrzałem już chyba wszystkie zasoby internetu i im więcej czytam tym mniej wiem, ponieważ generalnie albo ludzie mieli tylko podobny problem albo nie został on przez nikogo rozwiązany. Ale do rzeczy.

Mój problem wygląda następująco: otóż przy ładowaniu systemu Windows pojawia mi się BSOD z takim oto błędem --> http://img221.imageshack.us/img221/2936/1002316sl5.jpg.

Taki sam błąd występuje kiedy próbuję ponownie zainstalować system - czy to poprzez konsolę odzyskiwania, czy próbując całkiem nowej instalacji. Instalator co prawda uruchamia się, wczytuje również ten plik (viamraid.sys) z dyskietki, po uprzednim wciśnięciu F6, ale jednak sam proces instalacyjny nie rozpoczyna się. Pomimo tego, że nie potrzebuję RAID to nie mam możliwości ominięcia zainstalowania tego sterownika, gdyż wtedy instalator nie wykrywa dysku wcale i dalsze kontynuowanie procesu jest niemożliwe; nie mogę też wyłączyć RAID w swoim BIOSie (AMIBIOS v. 3.31a)

Najważniejsze elementy configu kompa:

  • płyta główna: MSI K8T Neo 2, chipset VIA oczywiście

  • dysk twardy: Samsung 160 GB, na magistrali SATA

  • proc: AMD Athlon 64 3000+

Sam miałem dwa pomysły na rozwiązanie mojej przypadłości:

  1. Format partycji systemowej na innym komputerze. Znalazłem jednak informacje, że wcale nie musi się to powieść, poza tym ważne jest dla mnie odzyskanie pewnych plików.

  2. Aktualizacja BIOSu. Tego również chciałbym uniknąć, ale pomyślałem, że nowsza wersja może mieć opcję wyłączenia RAID.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam.