Problem z Virtual PC na Windows 10

Witam wszystkich. Nie tak dawno postanowiłem zainstalować Microsoft Virtual PC na moim komputerze. Pamiętam jak od niepamiętnych czasów instalowałem na maszynie wirtualnej jakieś stare Windowsy. Ale mam pewien problem. Nie mogę uruchomić instalki. Oczywiście kombinowałem ze zgodnością dla Windows Vista potem 7 ale nie zadziałało. Czy będzie jakaś iskierka nadziei że uda mi się to odpalić? Bo w internecie nie można na ten temat wiele znaleźć. Pozdrawiam.

PS. Oczywiście zdaje sobie sprawę z innych programów tego typu (np. VMware, VirualBox, DosBox), ale nic nie zastąpi mojego ukochanego Virtual PC.

Raczej nie będzie iskierki :boom::anger:

VMware, VirualBox jak coś mają opcje by wyświetlać tylko okno aplikacji zamiast całego interfejsu “emulowanego” systemu. Da się nawet wymusić przeciąganie w obie strony. Pozostaje sprawdzić czy zapewnią wsparcie dla XP by obu użyć.

VMware zastąpi, tylko kosztuje.

Pozostaje zaopatrzyć się w komputer z epoki MS VirtualPC i na nim go zainstalować.
Możesz też spróbować HyperV, może też ma wsparcie dla starszych win, ale to już musisz sprawdzić sam.

Ma opcje tworzenia maszyn wirtualnych, darmowa do domu (jak nie będzie zarabiał przy pomocy XP) - może użyć.

Wiem, ja akutat mam wersję Workstation. ale kiedyś bawiło się na Playerce :slight_smile:
Sprawdę tego HyperV. Zobaczymy jak będzie się sprawował

EDIT:
Niestety posiadam wersję Home Windowsa 10 i nie będzie dane mi sprawdzić HyperV. A szkoda…

MS Virtual PC a później Windows Virtual PC - aplikacja nie jest rozwijana od 2011 (ostatnia dostępna wersja).
Od czasów trybu XP Microsoft zaprzestał dalszego developingu tej aplikacji. Wsparcie skończyło się na Windows 7.
Pozostają Ci inne apki do wirtualizacji… :slight_smile:

1 polubienie

Mam VMvare Workstation 15 Player i Win XP i Win 7 chodzą bardzo dobrze zainstalowane na czysto. Jak instalowałem z cd win xp, to nawet microsoft otwiera stronę z aktualizacjami wszystkimi, a service paka 3 miałem ściągniętego wcześniej. Później na całym ekranie xp i 7 działają dobrze. Żadnych problemów czy niebieskich ekranów. Normalnie używam win 10.

1 polubienie

VirtualPC to stara jak świat aplikacja, od lat nie rozwijana. W Windows 10 Pro, Enterprise i Education masz wbudowanego Hyper-V. Alternatywnie możesz użyć darmowego VirtualBox lub płatnego VMware.