Problem z Virtual Private Network Connection

Witam ponownie. Dzisiaj znajomy moje ojca przyniósł mi komputer, który zakupił do sprawdzenia. Używany. Win Xp SP2. Czysty, żadnych aplikacji. W Dodaj/Usun programy widnieje tylko MSN. 

Na pulpicie widnieje ikona Virtual Private Network Connection. Problem w tym, że nigdy z tego nie korzystałem. Mam też problem aby połączyć się z internetem za pomocą kabla. Szukałem jakiś informacji na googlach, ale nie mogłem nic pomocnego znaleźć. Potrafi ktoś odpowiednio skonfigurować tą aplikację abym mógł się połączyć z internetem? Po głowie chodzi mi również format i mam nadzieję, że po tym nie było by takich problemów. Komputer by od razu połączył się internetem. Co myślicie? Jak to naprawić?

Laptop był używany pewnie w firmie - VPN to “tunel” do biura via zwykły internet.

Co oznacza, że masz “problem z podłączeniem za pomocą kabla”? Co jest po drugiej stronie kabla - jaki internet… Daj punkt odniesienia. Diody się zapalają?

Zrobiłem format systemu. Znalazłem nazwę płyty głównej - Asus M2N-MX . Podkreślam, że nie jest to wersja SE. Poszukuję do niej sterownika sieciowego, na stronie producenta nie mogę znaleźć, może Państwo będą kojarzyć gdzie szukać.

ps komputer stacjonarny. 

Nic nie działa z tej strony?

https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX/HelpDesk_Download/