Problem z vistą (blue screen)

(Daris91) #1

Kiedy wczoraj siedziałem na viście na początku zwiedzałem panel sterowania. Gdy weszłem w mój komputer pojawił się tzw "blue screen" i po jakiś 5 sekundach automatyczne restart. Po ponownym uruchomieniu visty na początku słuchałem muzyki na winampie i wszystko było dobrze. Wchodzę w komputer -> C: (mam tu xp) i znowu blue screen. Po następnym uruchomieniu komputera znowu się pojawił blue screen - tym razem jak kliknąłem drugim przyciskiem na ikonie komputer na pulpicie.

Co może być przyczyną?

Mój kolega ma tyle samo ramu jak ja (512) i mu chodzi bez problemu (z wyjątkiem internetu)

Może potrzeba sterowników do karty graficznej czy do czegoś innego?

(Bartekviper) #2

Wszedłem to raz.

Jak masz problem to przeczytaj co jest napisane na bluescreenie. Jakich bibliotek brak. Jedny co to update zobacz.

(Daris91) #3

Chyba już znam odpowiedź po rozmowie z jedną osobą na gg że to problem z kartą graficzną.

A na bluescreenie było coś z plikiem ati... - czyli pewnie coś z radeonem

Podobne problemy miałem z lepszymi grami (np San Andreas)

(Grzesiek1) #4

Napisz kod błędu.

Raczej nikt nie zamierza tutaj gdybać co by było gdyby.

(Daris91) #5

Nie napiszę kodu tego błędu bo teraz prawie nie mogę uruchomić visty. Jak już się uruchomi pokazuje się jakieś okno (chyba panelu sterowania). Nawet całe nie zdąrzy się pokazać - wiesza się i widać tylko przezroczyste okno. Jedyne wyjście to reset i uruchomienie xp'ka :frowning:

(Miwidlak) #6

Ściągnij najnowsze stery z http://ati.amd.com/support/driver.html uruchom Vistę w trybie awaryjnym i zainstaluj nowe stery.

(sCooBy^) #7

Dlaczego w trybie awaryjnym ? (tak tylko pytam)

(Miwidlak) #8

Skoro nie może uruchomić Visty normalnie to jak inaczej?

(Portal) #9

poniewaz uzywam Viste od wersji beta1 i nigdy nie zalapalem blue scerna - to czy ktos moze mi powiedziec jak on wyglada ( tak z ciekawosci) czy takie same info i wyglad jak w Xp ?

(Daris91) #10

Wczoraj jak zmieniłem w viście wygląd na aero glass to po uruchomieniu dostawała zawiechy więc dzisiaj format i instalka od nowa. Po instalce pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem stery od radeona i po przez jakieś 20-30 min było dobrze. Może i później będzie już wszystko dobrze.

Teraz siedzę na xp bo jeszcze nie mam neta na viście. Skonfigurowałem tak jak na xp i nie działa :frowning: