Problem z vistą (blue screen)

Kiedy wczoraj siedziałem na viście na początku zwiedzałem panel sterowania. Gdy weszłem w mój komputer pojawił się tzw “blue screen” i po jakiś 5 sekundach automatyczne restart. Po ponownym uruchomieniu visty na początku słuchałem muzyki na winampie i wszystko było dobrze. Wchodzę w komputer -> C: (mam tu xp) i znowu blue screen. Po następnym uruchomieniu komputera znowu się pojawił blue screen - tym razem jak kliknąłem drugim przyciskiem na ikonie komputer na pulpicie.

Co może być przyczyną?

Mój kolega ma tyle samo ramu jak ja (512) i mu chodzi bez problemu (z wyjątkiem internetu)

Może potrzeba sterowników do karty graficznej czy do czegoś innego?

Wszedłem to raz.

Jak masz problem to przeczytaj co jest napisane na bluescreenie. Jakich bibliotek brak. Jedny co to update zobacz.

Chyba już znam odpowiedź po rozmowie z jedną osobą na gg że to problem z kartą graficzną.

A na bluescreenie było coś z plikiem ati… - czyli pewnie coś z radeonem

Podobne problemy miałem z lepszymi grami (np San Andreas)

Napisz kod błędu.

Raczej nikt nie zamierza tutaj gdybać co by było gdyby.

Nie napiszę kodu tego błędu bo teraz prawie nie mogę uruchomić visty. Jak już się uruchomi pokazuje się jakieś okno (chyba panelu sterowania). Nawet całe nie zdąrzy się pokazać - wiesza się i widać tylko przezroczyste okno. Jedyne wyjście to reset i uruchomienie xp’ka :frowning:

Ściągnij najnowsze stery z http://ati.amd.com/support/driver.html uruchom Vistę w trybie awaryjnym i zainstaluj nowe stery.

Dlaczego w trybie awaryjnym ? (tak tylko pytam)

Skoro nie może uruchomić Visty normalnie to jak inaczej?

poniewaz uzywam Viste od wersji beta1 i nigdy nie zalapalem blue scerna - to czy ktos moze mi powiedziec jak on wyglada ( tak z ciekawosci) czy takie same info i wyglad jak w Xp ?

Wczoraj jak zmieniłem w viście wygląd na aero glass to po uruchomieniu dostawała zawiechy więc dzisiaj format i instalka od nowa. Po instalce pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem stery od radeona i po przez jakieś 20-30 min było dobrze. Może i później będzie już wszystko dobrze.

Teraz siedzę na xp bo jeszcze nie mam neta na viście. Skonfigurowałem tak jak na xp i nie działa :frowning: