Problem z Vistą i *rmvb

Witam Szanownych !

Usiłowałem nie zakładać nowego wątku i skorzystać z wyszukiwarki, ale…134 strony na temat *rmvb nie dają mi szansy - nie mam aż tyle czasu.

Zatem krótko w miarę:

“Odziedziczyłem” po koledze kolekcję płyt z filmami w formacie *rmvb - przynajmniej wg jego zeznań i ilości filmów na płytce DVD.

I problem w tym, że…mój laptop/system tych filmów wcale nie widzi!

Po włożeniu płyty do napędu zaczyna się “mielenie” płytą, które trwa około 5 minut, po czym…Windows Explorer [jak również Total Commander] wiesza się nieuchronnie i skutecznie.

Niekiedy, ale bardzo rzadko, pojawia się komunikat, że napęd jest pusty.

Podkreślam - to nie kwestia samego odtwarzania plików - one po prostu są niewidoczne dla kompa:frowning:

Filmy w *rmvb, które uprzednio już miałem na dysku odtwarzane są bez problemów.

Sprawa dotyczy wyłącznie tej “grupy” płyt.

Pozdrawiam !

Paweł

P.S.

Zapomniałem dodać, że próbowałem zabaw z kodekami dedykowanymi dla *rmvb, najnowszym VistaCodecs i ZERO !

Podobnie jak Explorer i Total Com. , wieszają się wszelkie odtwarzacze , jakich bym nie próbował.

Wnosząc z tytułów, płyty/filmy nie są z czasów Ch. Chaplina :slight_smile: , natomiast druga kwestia jest bardziej prawdopodobna…

spróbuj doinstalować kodeki

http://www.free-codecs.com/download/Rea … native.htm

ale nie wiem czy coś to da, moim zdaniem albo płyty są wadliwe albo tych filmów ta nie ma…

dane z niektórych płyt po kilku latach poprostu “wyparowują” - taką teraz mamy jakość płyt :frowning:

do tego zdaża się, że płyty nagrane starszą nagrywarką są niewidoczne w nowym napędzie (i odwrotnie)

Pierwsza sprawa - zainstaluj kodeki proponowane przez devil33. Druga rzecz - płyta zapewne nie jest sfinalizowana. W takim układzie to normalne, że niektóre napędy jej nie widzą. W takim wypadku sfinalizuj płytę, a filmy się pojawią.

Bardzo proszę - przeczytaj jeszcze raz, powoli , mój post.

A co do “sfinalizowania” płyt - podpowiedz mi jak to zrobić, w świetle tego, co napisałem ?

=D>

To nie wina kodeków skoro sam system nie widzi plików. Płyty są albo uszkodzone fizycznie , wystarczy malutka dziurka ( zobacz pod światłem) albo źle nagrane

Możliwe jest też że dane nagrane na jednej nagrywarce i działające na tym komputerze moga być niewidoczne na innym komputerze. Sam miałe kiedyś taki przypadek

p_v_r , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zainstaluj kodec tylko dokładnie ten nie daj się zwieść i będziesz oglądał filmy w rmvb bez żadnych oporów K-lite Mega Codec Pack Setup 4.3.4.0 W czasie instalacji na kompie zaznacz pliki rmvb i jakie tylko chcesz i będziesz to odsluchiwał lub oglądał za pomocą Windows Media Player.w czasie instalacji wskaż na Windows Media Player.

Kerid