Problem z vista inspirant 2: nie wszystko uległo zmianie

Witam,

Mam dziwny problem. Zainstalowałem Vista Inspirant 2 i dziwi mnie to że nie zmieniło się wszystko, to znaczy pasek zadań jest taki jak w stylu klasycznym Windows, także wszystkie okna zostały takie same. W czym tkwi problem? Pozdrawiam

antonioASNL , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Najwyraźniej plik uxtheme.dll został nieprawidłowo spatchowany.

W takim przypadku musisz go ręcznie przerobić za pomocą UxTheme Multi-Patcher.

Sprawdz jeszce Pulpit-Własciwosci-Wyglad tam zmIen na Vista Inspirant

Pojawia mi się takie coś http://www.speedyshare.com/190545254.html przy okazji możesz sprawdzić jak to wygląda.

Dodane 31.05.2009 (N) 21:53

nie ma nic takiego :stuck_out_tongue: coś w plikach pokopane pewnie, tylko jak to przywrócić…?

W takim razie użyj UxTender.

Niestety, po użyciu UxTendera problem został: Start i okna są takie same.

Próbowałeś w ogóle sam zmienić styl graficzny :?:

PPM na Pulpit -> Właściwości -> zakładka Wygląd

W menu okna i przyciski mam tylko Styl klasyczny Windows.

Zainstaluj jeszcze raz. Tak na marginesie to odinstaluj i zainstaluj lepszą pakę Vista Transformation Pack 9

Zaraz zainstaluję program, który mi poleciłeś. Nie wiem czy to się przyda ale nawet jeżeli wejdę w Mój komputer PPM, Właściwości, Zaawansowane, Wydajność i jak tam uistawię “użyj wizualnych stylów okien i przycisków” to też pozostaje tak jak było, czyli jak w Win 98

Tylko przed instalacją kolejnej paczki odinstaluj Vista Inspirat 2 :!:

Odinstalowałem, zainstalowałem program podany przez master_zonk6 i sytuacja wygląda następująco: po ponownym uruchomieniu komputera problem pozostał, ale w ustawieniach programu znalazłem opcję “repare system files”. Przeprowadziłem naprawę i pasek zadań się zmienił, okna również, wszystko (tak myślę) wróciło do normy jednak myślę że w systemie pozostało sporo pozostałości po Vista Inspirant 2 oraz innych programach służących do przerobienia systemu. Gdy wejdę PPM -> Właściwości -> Wygląd -> Okna i przyciski -> mam do wyboru sporo różnych opcji, teraz mam ustawioną Windows Vista Home Basic. (rozumiem że w związku z programem zainstalowanym teraz to właśnie ta opcja musi być zaznaczona). Nie wiecie jak kompletnie wyczyścić system z tych śmieci? Na dysku C też sporo zajętego miejsca przybyło… Parę GB.

Można spróbować przywracania systemu.

Vista Transformation Pack - to największy śmieć wśród VistaPack’ów (wg. mnie) sporo śmieci zostaje :?

Jak się nie potrafi zainstalować to i zwykły kalkulator pozostawi śmieci. VTP to najlepszy i najbezpieczniejszy pack. Wystarczy postępować wg instrukcji i instalować w trybie custom. Poza tym problem nie powstał po instalacji VTP tylko po Vista Inspirant :wink:

Zainstaluj to i pozbądż się wszystkich śmieci w trybie zaawansowanym. Sprawdzone.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … aller+1.83

Przepraszam za długą nieobecność na forum, miałem problemy z komputerem :wink: Przez te wszystkie śmieci przeinstalowywałem system ale pojawiły się problemy… musiałem włączyć kartę sieciową co nie było takie proste dlatego poprosiłem przyjaciela o pomoc. Miałem jeszcze dziwny problem: dysk ma 500 gb a Windows widział zaledwie 127. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Zainstaluj Service Pack 2 lub 3. Windows wtedy wykryje cały dysk :wink:

OK, już wszystko działa :smiley: Ale teraz mam obawy co do programów zmieniających wygląd :slight_smile: Chyba Vista Inspirant 2 nie ingeruje aż tak głęboko w pliki systemowe? Gdzieś tak wyczytałem…