Problem z Vista po podłaczeniu drugiego dysku

Witam. Chce wam przedstawic nastepujacy problem gdyz podłaczyłem z kolega drugi dysk twardy, ktory miał w sobie windows XP. Ja jestem słąby w tych sprawach wiec dałem mu wolna reke. Kolega powiedzial ze zrobil to co chciał zrobic, odlaczyl dysk i poszedł. I od tego momentu zaczeły sie problemy. System zle sie uruchamia. Jak sie w ogole właczy to za 2-3 min sie zawiesza na amen. System wykrył problemy z orpgoramowaniem lecz ja zupełnie nie wiem co robic. Probowałem dac reinstall lecz podczas proby nie moge wybrac dysku na ktorym ma go zainstalowac bo nie ma jakiegos sterownika czy czegos tam :frowning: Probowałem przywracania systemu lecz to nic nie daje. Najbardziej chciałbym dac reinstal ale nie wiem jak .Wersja systemu to Windows Vista Home premium 32 bit. Oryginał. Prosze o pomoc gdyz jestem zielony i kazda pomoc mi sie przyda. ![-o<

powiedz koledze niech ci naprawi popsuł to niech naprawia możliwe że nie zainstalował stera do dysku alba odłączył normalnie nie klikając bezpieczne usuwanie sprzetu