Problem z w biblioteką dołączaną dynamicznie iertutil.dll

Po blue screen’ie spowodowanym reg_error byłem zmuszony zastosować opcję recovery WIN7. Po postawieniu systemu (tylko oprogramowanie producenta i WIN7) system strasznie się mulił. Po wejściu laptopa w stan hibernacji - kolejny crash - błąd pliku hiber.sys. Funkacja naprawy przy uruchomieniu zawieszała komputer. Ponownie zrobiłem recovery do stanu fabrycznego.

Komputer działał 2 godziny. Instalowałem aktualizacje (54 szt.) Po kolejnym restarcie komputera Chrome badzo wolno otwierał strony. Np. Onet uruchamiał się po ok. 3 minutach, na dole wyświetlała się informacja że czeka na cache…

Po chwili wyświetlił się komunikat: “Nie znaleziono porządkowej 319 w bibliotece dołączanej dynamicznie iertutil.dll” I tak jest co chwilę. Zmienia się tylko wyświetlana liczba. A komputer zmusza do ćwiczenia cierpliwości - na start Glary Utilities musiałem czekać z 5 min. Czy ktoś wie co z tym dziadostwem zrobić? Sprzęt to Lenovo IdeaPad Y570

kanonier , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ciąg dalszy - z aktualizacji które były do zainstalowania część nie chce się zainstalować - myślę, że problem z iertutil.dll jest większy niż mi się zdawało.