Problem z @ w o2.pl Spam nie można tego zablokować?

Witam,

Mam konto @ w o2.pl i ktoś mi wysyła @ z @ o nazwie <> :?: jak go mogę zablokować ten @ :?:

I tylko to jest nie wiem dlaczego :?: jakieś ukryty :?: lub bug jest :?:

Bo jak dodaje ten adres Czarnej listy to pisze: Nieprawidłowy adres email lub domena.

A jak wchodzą w tą wiadomość Więcej poleceń Zablokuj nadawcę domenę to piszę Error.

Nie wiem co mam zrobić z tym :?:

Prawdopodobnie ktoś bada czy adres jest prawidłowy i czy można na niego wysyłać spam. By zablokować w o2 spam przy pomocy ich filtrów z poziomu Webmaila musisz podać adres mailowy. W Twoim przypadku tego adresu nie ma, gdyż wysyłka nie jest realizowana przez program pocztowy tylko przez jakiś skaner adresów. Na obecną chwilę nic z tym nie możesz zrobić

Użyj programu pocztowego z funkcją rozpoznawania i wychwytywania niechcianych wiadomości. Polecam Mozilla Thunderbird. “Nauczysz” program co jest spamem a co nie, skonfigurujesz prawidłowo, to nawet skasuje z serwera spam a pozostawi na nim wiadomości pożądane.

PS.

Bardziej “ozdobnie” postu napisać nie mogłeś? Ciężko to się czyta.

albo zaloz konto na gmail i niech on Ci sciaga maile z o2. Bedzie filtrowal spam z Twojej starej poczty. Czyli taka nowa poczta ale odbiera Twoją starą i przy okazji filtruje.

Potwierdzam działanie sposobu z gmailem. Od jakiegoś czasu spamu z o2 przychodziło coraz więcej, teraz mam spokój. Można nawet ustawić, żeby przy wysyłaniu poczty korzystał z konta na o2 :smiley: Czytałem, że reklamy z o2 nie są przesyłane w normalny sposób tylko tak jakby wrzucane bezpośrednio na skrzynkę, dlatego antyspam tego nie rusza.

Trudno by ich własny system antyspamowy blokował ich własne maile reklamowe :slight_smile:

Jest to zresztą opisane w ich regulaminie przy zakładaniu konta. Mają prawo wysyłać reklamę w ramach kont darmowych co zresztą można za drobną opłatą wyłączyć

Jest opisane, zgodziłem się zresztą otrzymywać reklamy akceptując ten regulamin, ale ostatnio dostawałem po 7-8 takich reklam dziennie. Wg mnie to już lekka przesada.

Zmień operatora jak Ci to bardzo przeszkadza :wink:

Jak już wspomniano wcześniej Google Mail oferuje darmowe konta pozbawione maili reklamowych ze skutecznym filtrem antyspamowym. Wystarczy wykonać jeden krok i…pozbyć się kłopotu

Niestety po kilku latach używania konta na o2 jest to niemożliwe :wink: Dzięki przekierowaniu poczty na gmaila już mi to nie przeszkadza.