Problem z @ w o2.pl Spam nie można tego zablokować?

(Daro:)) #1

Witam,

Mam konto @ w o2.pl i ktoś mi wysyła @ z @ o nazwie <> :?: jak go mogę zablokować ten @ :?:

I tylko to jest nie wiem dlaczego :?: jakieś ukryty :?: lub bug jest :?:

Bo jak dodaje ten adres Czarnej listy to pisze: Nieprawidłowy adres email lub domena.

A jak wchodzą w tą wiadomość Więcej poleceń Zablokuj nadawcę domenę to piszę Error.

Nie wiem co mam zrobić z tym :?:

(MarS) #2

Prawdopodobnie ktoś bada czy adres jest prawidłowy i czy można na niego wysyłać spam. By zablokować w o2 spam przy pomocy ich filtrów z poziomu Webmaila musisz podać adres mailowy. W Twoim przypadku tego adresu nie ma, gdyż wysyłka nie jest realizowana przez program pocztowy tylko przez jakiś skaner adresów. Na obecną chwilę nic z tym nie możesz zrobić

(Cedar) #3

Użyj programu pocztowego z funkcją rozpoznawania i wychwytywania niechcianych wiadomości. Polecam Mozilla Thunderbird. "Nauczysz" program co jest spamem a co nie, skonfigurujesz prawidłowo, to nawet skasuje z serwera spam a pozostawi na nim wiadomości pożądane.

PS.

Bardziej "ozdobnie" postu napisać nie mogłeś? Ciężko to się czyta.

(Marcindodo) #4

albo zaloz konto na gmail i niech on Ci sciaga maile z o2. Bedzie filtrowal spam z Twojej starej poczty. Czyli taka nowa poczta ale odbiera Twoją starą i przy okazji filtruje.

(Shadowk) #5

Potwierdzam działanie sposobu z gmailem. Od jakiegoś czasu spamu z o2 przychodziło coraz więcej, teraz mam spokój. Można nawet ustawić, żeby przy wysyłaniu poczty korzystał z konta na o2 :smiley: Czytałem, że reklamy z o2 nie są przesyłane w normalny sposób tylko tak jakby wrzucane bezpośrednio na skrzynkę, dlatego antyspam tego nie rusza.

(MarS) #6

Trudno by ich własny system antyspamowy blokował ich własne maile reklamowe :slight_smile:

Jest to zresztą opisane w ich regulaminie przy zakładaniu konta. Mają prawo wysyłać reklamę w ramach kont darmowych co zresztą można za drobną opłatą wyłączyć

(Shadowk) #7

Jest opisane, zgodziłem się zresztą otrzymywać reklamy akceptując ten regulamin, ale ostatnio dostawałem po 7-8 takich reklam dziennie. Wg mnie to już lekka przesada.

(MarS) #8

Zmień operatora jak Ci to bardzo przeszkadza :wink:

Jak już wspomniano wcześniej Google Mail oferuje darmowe konta pozbawione maili reklamowych ze skutecznym filtrem antyspamowym. Wystarczy wykonać jeden krok i....pozbyć się kłopotu

(Shadowk) #9

Niestety po kilku latach używania konta na o2 jest to niemożliwe :wink: Dzięki przekierowaniu poczty na gmaila już mi to nie przeszkadza.