Problem z w wyświetlanie obrazu, migotanie krawędzi czcionek

Witam wszystkich mam problem z moim komputerem , otóż zrobiłem formata zainstalowałem system windows 10 64bit . Do płyty głównej zainstalowałem sterowniki z płyty ,a do grafiki ze strony producenta pamiętając o odpowiednim wyborze. Wszystko niby jest okey , ale jak wchodzę w ustawienia "otwórz ustawienia " (zebatka ) to jak cokolwiek klikam to litery tak zaczynają mrugać na chwile. Ogólnie jak włącze jakiekolwiek okno czy coś co będzie się delikatnie ruszać traci ostrość, a krawędzie jakby były szarpane .Dla mnie jest to dziwne wcześniej czegoś takiego nie było . mój pc to gtx 1060 6g , asus prime 250b pro , i3 6100 , dysk ssd i hdd, 8 gb ram,
monitor jest ok wymieniałem na inny problem ten sam , zmieniłem nawet wyjcie na zintegrowane gpu i przeinstalowałem sterowniki i tak to samo, na pulpicie na białej tapecie jak zaznaczam prawym to tak mgiełka na ułamek sekuny sie pojawia. Podejrzewam ze coś ze sterownikami. Prosze pomóżcie.

Zmieniałeś monitor, ale czy kabel?
Sprawdź czy system ustawia Ci odpowiednią ilość Hz monitora.

Kable zmieniłem dalej to samo , monitor ma 60hz i tyle jest ustawione

Kalibracja monitora?

Benq 2470 właściwie nie ma czego kalibrować , nawet na innym monitorze to samo , sterowników chyba do monitora nie , istanieje możliwość złego zainstalowania ster do płyty głównej?

Nie masz tam jakiegoś “Auto adjust” czy coś w podobie?

Ogólnie da się zainstalować zły chipset, ale jeśli masz CD od kompletu z płytą to wątpię w to.
Jeśli identycznie jest na 1060 i zintegrowanej to problem sprzętowy odpada.
Jak na sterowniki to też dziwny objaw by był.

A kolejność instalowania ? Bo to samo mi się stało jak wymieniłem hdd na ssd w lapku zainstalowałem windowsa z usb i sterowniki na chipset i na zint grafikę. A może coś trzeba ustawić w windowsie zaraz po instalacji skoro mam to samo na lapku???

nie

nie

Wygląda to jakby smurzenie ekranu ( jak coś się porusza na ekranie to lekko ciemnieje jak obraz statyczny bez ruchu to nagle wraca do tego przed poruszaniem , lekko się rozjaśnia widać to strasznie na małych punktach np zdj gwiazd )jak nagrywalem ekran bandicamem to na innym wyświetlaczu bylo Okey , a na tym samym od pc takie samo. Wygląda na to że monitor siadl ale on ma poł roku. To samo się stało po formacie w lapku. Dokładnie tak samo to zaczęło wyglądać jak wymienilem hdd na ssd i zainstalowałem system . Sterowniki niby są w menadżerze urządzeń pisze że sterownik jest , dalem nawet zaktualizuj online ale nic nie znalazło. Co to by mogło być?