Problem z w300i (nurkował sobie)

Boże jakie Wy głupoty piszecie to aż się czytać odechciewa …

Tak się składa że prawie każdy telefon ma zabezpieczenia przeciw zwarciowe . Większość ścieżek jest laminowana więc korozja może złapać tylko spoiny choć i te są dość wytrzymałe. Jeśli telefon pływał (nieważne czy był włączony czy nie ) i jeśli była w nim bateria to trzeba ją jak najszybciej wyciągnąć z telefonu … Płyta główna powinna wytrzymać gorzej z wyświetlaczem, mikrofonem i głośnikami. Jeśli masz czym to go rozkręć i tak jak pisał pewien użytkownik forum zamocz płytę główną ale bez elementów peryferyjnych (antena , wibrator, głośnik , mikrofon , wyświetlacz) w spirytusie telefon powinien wstać , mój kolega miał kiedyś przypadek ze dostał telefon utopiony w (!uwaga!) miodzie :slight_smile: I po wyczyszczeniu spirytusem telefon działa jak należy tylko wyświetlacz trzeba było wymienić.

tak fajnie fajnie tylko ja nie mam czym go rozkrecić…

kurde nie wiem co robić… czy kupywać nowy tel czy co…

ja swojego nie rozkręcałem i działał poczekaj tylko aż będziesz miał pewność że jest całkowicie suchy potrzymaj go 2-3 dni w ciepłym miejscu albo na słońcu i spróbuj go włączyć

na słońcu to się stopi głośnik… ja już na parapecie zostawiłem k300i i zaczął charczeć…

:o to ile Ty masz tam stopni w słońcu??

no jak nie da rady na słońcu to gdzieś gdzie jest tak +25*C

dudek17

Rozkręć go i wysusz , najlepiej suszarką. Potem n grzejnik 3x3 godziny

ej koledzy a czym to moge rozkrecić ??

jak go otworzysz to tam są śrubki pobiegaj po sklepach i znajdź pasujący poszukaj w sklepach elektronicznych lub u ślusarza

choć co do tego drugiego wątpię

a takiego bez rozkrecania same suszenie nic nie da ?

Tak, kiedyś kupiłem takie 3 małe śrubokręty - do dziś je mam :slight_smile:

Dokładnie takie :

207325.jpeg


dudek17

No jak chcesz uratować swój telefon to musisz niestety to zrobić

a wyswietlacz glosnik i inne pierdoły bd sprawne czy do wymiany i chodzi tylko zeby sie on w ogule włączył… ?

to się okaże po włączeniu w moim przypadku wszystko działało jak należy

ok, to sprobuje gdzieś to kupić… a tylko nie wiem gdzie go dostane (tzn nie wiem gdzie mam takie sklepy)

Te śrubokręty co podałem to kupiłem w komputerowym ale potem widziałem je także w Wszytko po 5 zł :smiley: - oczywiście w troszeczkę gorszej jakości :slight_smile:

Ja próbowałem kiedyś kręcić takim śrubokręcikiem i co (!uwaga!) jest za duży.

W nokii to odkręciłem, ale w SE już nie.

Jeżeli masz taki sklep typu : Praktiker, Obi, Castorama to tam będą śrubokręty pod SE, ja tak kupiłem

Ale zawsze można to znaleźć w komisach GSM…

ten śrubokręt to torx się nazywa… w fonach jest rozmiar 6 lub 7 (najczęściej)

skitles01 tam są trzy rozmiary 8) Ale kiedyś tymi śrubokrętami próbowałem rozkręcić MP4- tylko ostatni (najmniejszy) pasował do śrubki - ale oprócz tego wszytko jest dobrze z nimi.

W SE jest chyba Torx 6 , w Nokiach 7 a w reszcie to niewiem bo nie rozbierałem nigdy :slight_smile:

tak wiem od kolegi ze to torx 6 dzieki ze sie tak zainteresowailiście

mam jeszcze jedno pytanko

czy w komisie GSM sprzedają te srubokrety ? czy tylko oni maja do wlasnych potrzeb ?

możliwe że sprzedają różnie to bywa jedynym sposobem żeby się dowiedzieć jest osobista wizyta w komisie