Problem z warstwami z-index

Witam, problem mam następujący.

Potrzebuję zrobić stronę z przeźroczystymi tłami w elementach menu, i treści.

cos na zasadzie jak na obracku:

http://img34.imageshack.us/img34/7199/stronau.jpg

z góry dzięki

Warstwy o ile pamiętam IE niespecjalnie obsługiwał, ale nie są one nawet potrzebne. Poszukaj o efekcje complexspiral distorted.

Tutaj masz po angielsku.

no własnie nie do końca o to chodzi, choć blisko i to bardzo. Generalnie zależy mi na tym aby jako tło danego diva, czy tez innego elementu w którym mogę wpisywać tekst lub wrzucać inne elementy na, zastosować plik SWF który mogę modyfikować we slashu jako mniej lub bardziej transparentny lub tez inne efekty. Wymyśliłem coś takiego że warstwa z-index pod spodem będzie miała zawarty obiekt SWF, a warstwa o identycznych wymiarach i identycznym położeniu ale będąca nad warstwą z SWFem będzie zawierała treść strony, i to jak najbardziej działa, ale problem mam wtedy gdy takich elementów na jednej stronie chce umieścić kilka np. 3 tak jak naszkicowałem na obrazku.

chodzi o coś co ma miejsce tu:

www.azhi.pl/trans.html

tylko że chciałem aby powyżej tego transparentnego pola było jeszcze jedno transparentne pole i poniżej też, a dodatkowo mam problem z wyśtotkowaniem tego całego diva

A jako tło diva dać obrazek png próbowałeś? Tylko wtedy dla IE 6.0 FIX, bo nie obsługuje kanału alfa. Fix do znalezienia Tutaj

no niby działa png, bo bo już próbowałem, i faktycznie jest to mniej więcej to. tylko chodzi o to że mi się już nawet udało zrobić taką stronę na tych divach z z-index i z swf, tylko że jak chce ja przeformatować, zmienić wymiary aby nie zajmowała całej szerokości to wtedy jest problem

już daję linka:

http://azhi.pl/test/

tam jest dużo kodu na zasadzie kopiuj wklej z innych szablonów itp itd, ale grunt że działa choć nie do końca rozumiem dlaczego, bo jest kilka dziwnych rzeczy których nie powinno być, jakieś nie zamknięte znaczniki itp a jak je wykasuje to się rozwala, poza tym chciałem zmienić rozmiar samej strony aby była na środku a nie od lewej i nie zajmowała całej szerokości, ale generalnie jeśli chodzi o z-index to chodzi o coś takiego jak zamieściłem.

Jak można zauważyć w kodzie, główne 3 tła w divach to SWF a dwa tła pod samym tekstem to PNG

Dodane 23.08.2009 (N) 19:55

ktoś pomoże?

Trzeba by pozmieniać wartości width. Np. div odpowiedzialny za manu:

#header1 

          {

		min-width: 1200px;

		background-color: ;

		width: 100%;

		height: 25px;	

		text-decoration: none;

		vertical-align: bottom;

	}

i:

[/code]

Wszystkie width na 100%, min-width:1200px, Trzeba trochę zabawy, ustawiania i będzie wszystko wyglądało jak powinno.

tylko że jak zmieniam to jest wszystko ok ale strona się wyrównuje do lewej i nie da się jej wyśrodkować

Dodane 23.08.2009 (N) 21:38

wydaje mi się że jest to wina atrybutu position:absolute ale neri wiem jak to ustawić bo przy z-index, position: absolute musi być.

Można pozycjonować przez:

top: XX;

right: XX;

bottom: XX;

left: XX;

Element jest pozycjonowany w stosunku do bloku go zawierającego.I usuń też to align=“left”

rzucilem Ci PW

Dodane 19.09.2009 (So) 3:30

generalnie widzę że dużo osób odwiedza ten post więc nadmienię iż problem poczyści rozwiązałem, generalnie chodziło o zagnieżdżenie jednego diva w drugim itd… ogólnie w tym temacie nie można kierować się logiką tak mi się wydaje. jak co s to pytać o więcej.