Problem z wbudowaną przeglądarką WWW w E51

Witam!

Niestety pokusiłem się na program WeFi - z myślą, że jeśli będę poza domem, to na pewno się przyda… Jednak po kilku minutach otóż ten program pokazywał błędy. Postanowiłem go odinstalować - jednak podczas uninstall, pokazywał następne błędy, szczerze nie pamiętam komunikatów.

Następnie pozostawiał po sobie dobre znaki. Zaczął się problem, że kreator WLAN nie znajdował sieci. Następnie wł. przeglądarkę WWW - wbudowaną - nie chciał się połączyć z netem, a komunikat taki widniał i widniej; Internet: Nie można wykonać tej operacji (-26000).

Postanowiłem, że przeinstaluje za pomocą programu NSU oprogramowanie Nokii.

Wszystko poszło gładko i pięknie. Wszystko się wyczyściło, telefon jakby lepiej chodził.

Jednak problem z wbudowaną przeglądarką pozostał. Otóż w zakładkach mam stronę Orange i Nokii - one się otwierają, i czy to za pomocą WiFi czy to za pomocą GPRS.

Jednak jeśli wpisze swój adres WWW - np. www.wp.pl - i połączę się WiFi lub GPRS, komunikat nadal pokazuje się ten sam! Ciekawe jest również to, że jeśli ustawie sobie stronę WWW przykładowo wp.pl, która po wł. wbudowanej przeglądarki normalnie się uruchomia - WiFI i GPRS :smiley:

Sumując nie wiem o co chodzi. Próbowałem już wszystko zmieniać w opcjach przeglądarki - i nadal…

Na moją nokie E51 wgrałem dotychczas wgrałem Opere Mobile, która na szczęście działa poprawnie i nie pokazuje takowego komunikatu. Jednak jakoś nie mogę z tym spać, że mój telefon ma takie problemy :wink:

W sumie mógłbym zanieść telefon do serwisu, bo jest na gwarancji, jednak wolałbym uniknąć tej sytuacji,z powodów takich, że potrzebuje non stop telefonów, a zastępczego nie mam i zapewne serwisie też nie dadzą. Tak jak napisałem, generalnie da się z tym żyć, jednak chciałbym się dowiedzieć, co mogło się zepsuć, i ew. jak to naprawić.

Jakieś pomysły, panie i panowie?

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne - powinno pomóc.

hmm… Czytaj ze zrozumieniem i z wiedzą :expressionless: :roll:

Czytam ze zrozumieniem, przeinstalowanie systemu nie jest równie z przywróceniem ustawień fabrycznych telefonu.

Czy Ty wiesz co Ty mówisz? Robiłeś kiedyś aktualizację oprogramowania? Bo zdaje mi się, że raczej nie…

Gdybyś wiedział, po przeinstalowaniu “systemu”, wszystko wraca do ustawień fabrycznych.

Także… :^o