Problem z wchodzeniem na dysk w Eksploratorze Windows

Kiedy chcę wejść na dysk zewnętrzny pojawia się okno “G:\ Odmowa dostępu”. W menu kontekstowym zamiast “Otwórz” na pierwszej pozycji jest “Open(0)”, a dopiero parę pozycji niżej: “Otwórz”. Kliknięcie w “otwórz” powoduje bezproblemowe wejście na dysk. Czy ktoś może powiedzieć jaka jest przyczyna tej sytuacji i co zrobić, aby ją zmienić (mimo wszystko, wchodzenie w “zwykły” sposób byłoby wygodniejsze")?

Jaki masz system ?? Miałeś jakieś wirusy ?? Instalowałeś jakieś upiększające nakładki na system ?? zajrzyj też do tego tematu i przeskanuj komputer programami, które tam wymieniłem.

Pozdrawiam

A na dysku niema pliku autorun.inf??

System Windows XP SP2, zdarzył mi się jeden wirus, kiedy przyniesiono mi go na pendrivie. Wtedy też była taka sytuacja, czyli zamiast Otwórz była jakaś opcja “Open(cośtam)”, ale Norton od razu wykrył wirusa (nazywał się explorer.exe). W tym przypadku jednak powstało to samorzutnie (tzn. za pewne via Internet), a Norton nic nie wykrywa.

Na dysku nie ma auto(run).inf, najwyżej pliki, które były pre-zapisane: launch.ini launch.exe FreeAgentDesktop.ico Macinstall.conf Drive Manager.dmg \Bin \Documentation \MacInstall

Przecież explorer.exe to nie wirus :shock: przeczytaj sobie. Przeskanowałeś system tymi programami co napisałem ?? Jeśli nie to przeskanuj i usuń wszystkie wirusy jakie będą.

Wiem, że explorer.exe to nie wirus, ale przecież wirus mógł się tak nazwać, żeby być uruchamianym…

Podaj logi z Hijackthis

http://wklej.org/id/33198cfc5e

fix

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

    C:\Documents and Settings\Wojtek\Ustawienia lokalne\Temp\AutoRun.exe

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe)

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Powinno się rozpocząć usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po restarcie usuń ręcznie folder C: \Qoobox

:o działa!

Daj jeszcze log kontrolny z Combofix