Problem z wczytaniem Facebook-a


(Rożo) #1

Witam,

mam problem w każdej przeglądarce wejść na stronę Facebook, ukazuję się

"Strona internetowa jest niedostępna

Przeglądarka Google Chrome nie może wczytać strony internetowej, ponieważ oczekiwanie na odpowiedź serwera http://www.facebook.com trwa zbyt długo. Witryna może być wyłączona lub mogły wystąpić problemy z połączeniem internetowym.

Oto kilka propozycji:

Ponownie załaduj tę stronę internetową później.

Sprawdź połączenie internetowe. Ponownie uruchom wszelkie używane routery, modemy i inne urządzenia sieciowe.

Dodaj przeglądarkę Google Chrome jako dozwolony program w ustawieniach zapory sieciowej lub oprogramowania antywirusowego. Jeśli przeglądarka jest już takim programem, usuń ją z listy dozwolonych programów, a następnie dodaj ponownie.

Jeśli korzystasz z serwera proxy, sprawdź jego ustawienia lub skontaktuj się z administratorem sieci, aby upewnić się, że serwer proxy działa. Jeśli uważasz, że nie musisz używać takiego serwera, dostosuj ustawienia serwerów proxy: Wybierz kolejno menu klucza > Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane... > Zmień ustawienia serwera proxy > Ustawienia sieci LAN i usuń zaznaczenie pola wyboru „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.

Błąd 7 (net::ERR_TIMED_OUT): Przekroczono limit czasu operacji."

Oto skan programem OTL;

http://wklej.org/id/784435/

Na każdej przeglądarce jest te sam problem.

Proszę o pomoc. : )


(djkamil09061991) #2

Zmieniałeś DNS na inne?


(Rożo) #3

Nie wiem zbyt o co chodzi, jestem bardzo zielony w tych sprawach. Niczego nie zmieniałem.


(djkamil09061991) #4

Wchodzisz w Panel sterowania, potem w Centrum sieci i udostępniania. Wybierz z listy zadań „Zarządzaj połączeniami sieciowymi”.Potem wybierz z listy swoje połączenie, kliknij na jego ikonkę prawym przyciskiem myszy i z menu rozwijanego wybierz „Właściwości”. Z listy składników z zakładki „Ogólne” wybierz „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4). Zaznacz go i kliknij „Właściwości”.

następnie wpisz tak jak na obrazku:


(Rożo) #5

Zmieniłem tak jak mi to powiedziałeś, nadal facebook nie chodzi. Coś jeszcze muszę zrobić?

EDIT:

Facebook odzyskał sprawność, po zmianie DNS. Jak na razie wszystko jest w porządku. Dziękuję! : )


(Tchocky Md) #6

Identyczny problem jak u kolegi, tylko u mnie (na windosowskiej siódemce) nijak nie mogę znaleźć nieszczęsnej zakładki "ogólne" - po wejściu w zakładkę "właściwości" pojawiają się tylko dwa panele - Połączenie i Zabezpieczenia. Kto mnie oświeci, gdzie to się znajduje?