Problem z wczytaniem komentarzy na YT

Jeśli pod filmem na YT jest bardzo dużo komentarzy (kilka tys.) to praktycznie nie da się ich wszystkich wczytać. Ani na Slimjet, ani na Cyberfox. Po prostu po pewnym czasie przeglądarka tak zamula, że nie da się nic zrobić. Nawet jak do jednego posta było 500 odpowiedzi, to nie mogłam ich rozwinąć, bo wczytywały się w nieskończoność. Czy ktoś zna jakiś sposób, dodatek czy cokolwiek, co pozwoli wczytywać te komentarze, aby wygodnie wszystkie sobie przejrzeć?
Nie wiem, może to kwestia słabego sprzętu, mój laptop już jest dość leciwy, ale też znów nie jest taki najgorszy. Mam Win 7 x64, procesor Intel Core i3, RAM 4GB

Spróbuj odpalić przeglądarkę z wyłączonymi wszystkimi rozszerzeniami. Być może one są winne.

1 polubienie

@WODZU - miałeś rację. Włączyłam Slimjeta bez dodatków i komentarze wczytywały się o wiele szybciej i sprawniej. Właściwie bez żadnych zawieszek i przeszkód. Ogólnie zauważyłam też, że przeglądarka bez dodatków o wiele mniej obciąża laptop. Dziwne, że te dodatki aż tak spowalniają i są tak bardzo obciążające. Na Cyberfox mam całkiem inne dodatki, ale wygląda, że efekt jest taki sam.
Mimo wszystko, przy bardzo dużej liczbie komentarzy schodzi sporo czasu, aby wszystkie wczytać i trzeba siedzieć i klikać bez przerwy w End. Przydałoby się coś, co by wczytało te wszystkie komentarze w tle, aby nie trzeba było samemu nieustannie klikać dla wczytania kolejnej porcji. A może dałoby się taką stronę pobrać na dysk wraz ze wszystkimi komentarzami w jakiejś uproszczonej postaci, bez filmu i bez tego doczytywania w miarę przewijania? Jest może na to sposób? Przecież gdzieś te wszystkie komenty są zapisane…

Na smartfonie zauważyłem, że największe “spustoszenie” wydajnościowe wywołuje uBlock. Na PeCecie nie odczuwam tego. Jeśli chodzi o jakieś alternatywne metody wyczytywania komentarzy, musiałbyś zapytać w dziale Webmastering
https://forum.dobreprogramy.pl/c/dla-specjalistow/webmastering

1 polubienie

Tylko to jest dział “dla specjalistów”, a ja specjalistą żadnym nie jestem, to nie wiem, czy mogę tam pytać :frowning:

Pytać możesz wszędzie :slight_smile: Nie gwarantuję natomiast, że zaproponowane rozwiązania będziesz w stanie wdrożyć, bez przyswojenia pewnej dawki wiedzy.

1 polubienie

Mam blokowanie ublockiem i disconnectem - a komentarze na YT wczytują się jak kiedyś.
Przywróciłem stary wygląd YT. Na stronie ładuje się 13 - 14 komentarzy. Na dole jest przycisk - “zobacz więcej” - i mamy kolejne 13 - 14 komentarzy. Gdy nadążam przeczytać, mam kolejne “zobacz więcej”.

Teraz w obrazach google, czy na YT - w nowych wyglądach jest sukcesywne ładowanie w miarę przewijania. Pewnie to robili nie pod stare komputery, tylko pod wydajne maszyny.

To już lepiej przewijać długie tematy na naszym forum discourse.

@Bogdan_G - ale co za różnica, czy będę musiała klikać w End czy w “Pokaż więcej”?
Ja bym chciała, aby wszystkie komentarze zostały załadowane bez klikania czy przewijania. Nie chcę przecież ich wszystkich dokładnie czytać, tylko szybko przejrzeć i przeczytać jedynie te najciekawsze. A YT po chamsku każe komuś siedzieć i bezsensownie klikać

Nie polecam Cyberfoxa gdyz on strasznie zamula komputer w pewnych momentach miałem 100% zużycia procesora i 70/80% zużycia pamięci.

@asus2017 - ale tylko na Cyberfox działają mi wszystkie dodatki ze starego Firefoxa. Poza tym Slimjet ze wszystkimi dodatkami wcale nie jest już taki dużo szybszy. Bez dodatków owszem, ale wtedy jest bardzo niewygodnie. Zresztą i tak wolę używać Cyberfoxa, bo mimo wszystko jest mi wygodniej. Nie lubię kart na górze i nie znalazłam zamiennika dla Re-pagination. Dlatego Slimjeta używam jako drugiej przeglądarki, a Cybefoxa jako głównej. Zużycie pamięci dla obu przeglądarek z dodatkami przy dużej ilości kart jest podobne, tyle że w Slimjet rozbite na wiele procesów.


  • http://ytcomments.klostermann.ca/ - komentarze w pliku json / csv (trzeba by czytać w swojej aplikacji, bo na stronie trzeba z “100 razy” kliknąć dalej i chyba nie potrafi podzielić tak by było widać komentarz i odpowiedzi na niego, a pewnie posortuje po dacie i potem po jakimś ID sprawdzaj na jaki komentarz to odpowiedź) lub zrobić sobie podobną stronę / aplikacje co pobierze i dobrze wyświetli.
1 polubienie

Dzięki, wypróbuję najpierw to ostatnie, bo widzę, że do skryptów trzeba zainstalować Greasemonkey, a w sumie nie ma pewności, czy zadziałają

No trochę stare i na tyle ile przejrzałem to one automatycznie wykonują klik “all comments” / “load more” a przynajmniej z rok lub dwa temu klikały.

Jak się pobierze z tej stronki co podlinkowałeś w JSON i otworzy w Notepad++, to całkiem wygodnie można przejrzeć (trzeba tylko zmienić kodowanie na UTF-8 bez BOM), także problem uznaję za rozwiązany. A te skrypty może kiedyś sobie przetestuję jak zainstaluję Greasemonkey i dam znać czy działają :wink: W każdym razie dziękuję za pomoc :slight_smile: