Problem z wczytywaniem nowej karty w Firefox

Witam. Podczas klikania opcji i przycisku Nowa karta (+) w Firefox-ie z nieznanych mi przyczyn ciągle pokazuje mi się coś takiego. Dawniej u mnie tego nie było.

I jak teraz ustawić stronę nowej karty albo na stronę główną Firefox, albo na domyślną stronę Firefox-a, tę z wieloma miniaturami często odwiedzanych kart ?

Bo próbowałem, ale to nie utrwala się i znowu powraca.

Zresetuj program Firefox

Pomoc–> Info dla pomocy technicznej i po prawo przycisk resetu

Ale reset oznacza chyba usunięcie całej personalizacji przeglądarki. Nie robiłem jeszcze takiego resetu.

A czy da się tak jak np. w Chrome zresetować bez utraty danych i ustawień własnych ?

Firefox zachowa ciasteczka, historię, dane formularzy, hasła oraz zakładki. Znikną natomiast rozszerzenia, synchronizacja otwarte karty i grupy kart.

Jaki adres widnieje w pasku adresu podczas ładowania nowej karty?

Adres ?, żaden jest tylko zdanie " Przejdź do witryny www".

W FF ostatnio reinstalowałem Flasha.

Poza tym jest jeszcze coś. Otóż mam w FF 15 taki dodatek/rozszerzenie do tłumaczenia stron FoxLingo 2.7.6. I w menu Narzędzia - Dodatki - Rozszerzenia nadal on tam jest, ale na stronie głównej go jednak nie widzę.

W dodatkach jest włączony jak widzę, ale jak klikam na jego opcje to tu zaczyna się dziać coś dziwnego. Po prostu nic się nie dzieje, cały FF jest jakby w bezruchu. Nie działa wtedy nawet przycisk wyłączający. Naprawdę nie mam pojęcia co się dzieje, nigdy nie miałem czegoś podobnego na FF. Dlaczego mimo, że w zasadzie jest i jest włączony - nie ma go w oknie głównym.

Tutaj chcę jeszcze coś dopisać: otóż kiedyś z Autostartu usunąłem taki element Mozilla Maintenance Service.

Czy to może mieć jakiś wpływ na te problemy ?