Problem z wczytywaniem płyt DVD

Witam.

Mam problem i po spędzeniu pół dnia w google nie ma większych efektów. Mianowicie problem tkwi w tym, że moja stacja dysków nie czyta płyt DVD, lecz CD wchodzą elegancko. Jedynie po uruchomieniu “MicrosoftFixit.dvd.RNP.Run” wczytuje płytę. Jednak przy próbuje wypalenia jej wywala błąd, że płyta jest bezużyteczna, gdzie na 2 pc wypala ją normalnie. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Dodam, że wcześniej nie było takiego problemu, nie używałem stacji jakiś czas i boom nie działa -.- 

Liczę na jakąkolwiek pomoc :( 

PS: To jest laptop Lenovo IdeaPad Y580

Stacja dysków: MATSHITA DVD-RAM UJ8D1 SCSI 

Zdarza się . Inna płyta ?

Np. LG BLU-RAY niespecjalnie toleruje SHIVAKI , dlatego kupuję SONY .

Na płytach TDK nic się nie dzieje, prócz długiego wczytywania po włożeniu płyty. Oczywiście, nie czyta jej. Na Sony po otwarciu pudełka i włożeniu, wczytuje ją, lecz tylko 1 raz :D  Po wyciągnięciu jej i włożeniu ponownie efekt ten sam co przy reszcie. Wieczne ładowanie płyty i brak odczytu.

Stacja dysków wygląda jakby w napędzie nic nie było, ale i tak próbuje odczytać dane.

Programy typu “napęd wirtualny” ?

Szczegóły sterownika (napędu DVD) ? 

Nie rozumie o co chodzi Ci z tymi napędami wirtualnymi, jeśli pytasz o to czy jakieś mam, to nie. 

Dodaje szczegóły sterownika. W internecie szukałem, ale wygląda na to, że jest aktualny. 

567336c02c757_Beztytuu.thumb.png.c397a93

EDIT: Pomoże ktoś?