Problem z wczytywaniem windowsa

(Karolg89) #1

Problem polega na tym, że system nie wczytuje się. Staje na ekranie wczytywania systemu (czarny ekran, napis Windows XP, niebieski pasek wczytywania). Owy pasek wczytywania ciągle się przesuwa i nie ma żadnej reakcji. Wgrałem nowy system komputer funkcjonował poprawnie przez 20 minut następnie wystąpił ten sam problem. PS. tryb awaryjny działa.

Proszę o pomoc.

(Cosik Ktosik) #2

Odinstaluj wszystkie sterowniki.

W linijce z systemem operacyjnym, np:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Pro" /noexecute=optin /fastdetect

dopisz na końcu /SOS

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Pro" /noexecute=optin /fastdetect /SOS

i zapisz zmiany.

Teraz przy następnym uruchamianiu zobaczysz co się uruchamia po kolei. Na czym najdłużej system czekał?

(Karolg89) #3

w jaki sposób mam wywołać ta komendę? tzn. żeby wyświetliło mi listę sterownika

(Cosik Ktosik) #4

Ajć zapomniałem.

Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj.

Otworzy się notatnik z plikiem boot.ini

Tam dokonaj zmian.

(Karolg89) #5

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn /usepmtimer

w którym momencie mam dopisac /SOS na końcu? czy po "fastdetect"?

(Kpc21) #6

W dowolnym.

(Karolg89) #7

po restarcie na niebieskim tle napisane jest 2 procesy systemowe 1024 pamieci jadro wieloprocesowe i komputer dalej nie reaguje

-- Dodane 13.02.2009 (Pt) 18:10 --

sterowniki wczytaly sie blyskawicznie

(Kpc21) #8

Jest jakiś kod błędu?

(Karolg89) #9

nie nie ma