Problem z WD800JB

dysk jak w temacie ( WD800JB )

nstalator Win2000 prof, WinXP prof : “Instalator nie moze uzyskac dostepu do tego dysku.”

  • Menedzer urzadzen : wykrywa dysk i twierdzi, ze wszystko jest w porzadku

  • WD Data Lifeguard v11.0 for Windows: wykrywa i przygotowuje dysk do uzycia (m.in. zaklada partycje i formatuje) ale z tego też jajo

  • WD Win DLG 1.0: “11-Cable Test::Read sector error!”

raz go widze a raz nie. czy to elektronika czy wirus? gdy jeszcze dzialal to jednego dnia zjadł mi dwa dość spore foldery, drugiego zaczą się stawiać (bardzo wolno otwierał foldery czy aplikacje, a wieczorem po restarcie znikną na dobre.

ktos, cos, kiedys, jakoś wiedział będzie ?

Może coś z taśmą sygnałową.

Sprawdź dysk na innym kompie narzędziami producenta dysku.

wymieniałem taśmy, sprawdzalem na trzech kompach, jako mastery, slavy, cs, obrobiłem go z każdej strony. zawsze to samo. narzedzia WD, jak wczesniej napisalem też nic nie pomogły a nawet w błąd wprowadzają.

WD Data Lifeguard v11.0 for Windows: wykrywa i niby zaklada partycje i formatuje (nawet raz pokazał mi wszystkie trzy partycje) i nic. młotkiem też nie pomogło

Czyli wygląda że trzeba nowy dysk.

Pamiętaj, że dużo dysków z tej serii poprawnie pracowało na ustawieniu zworki CS i sam na taśmie sygnałowej I kanału IDE.

zbyt cenne dane mam na dysku a jestem przekonany ze one na nim są tylko coś blokuje mi dostęp do dysku. pewnie jakiegoś złośliwego dziada złapałem i pomieszał mi I/O . Dzięki za info o zworce na CS. będę dalej uparcie walił głową w mur ](*,)

pozdrawiam

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 18:40

czy ktoś z okolic krynicy zdrój, muszyny ma może taki dysk? (WD800JB caviar)