Problem z WDS-em- zrywa połączenie z internetem!

Witajcie forumowicze!

Mam taki dziwny problem. Otóż mam router tp-linka mr3420 jako główny i tp-linka wr740n jako WDS-a. Wszystko niby działa dobrze, ale co jakiś czas zrywa mi się połączenie z internetem. Sieć wifi działa czyli mogę np wejść w udostępnione po sieci pliki na innym komputerze. Internet zaczyna działać dopiero jak zrestartuję po kilka razy obydwa routery za pomocą strony konfiguracji. Co może być tego przyczyną i jak to wyeliminować?

Wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji routerów (wireless settings) - [LINK](/ ************* n/). Ważne jest też poziom sygnału i potencjalne zakłócenia. Zdarza się wtedy że WDS jest niestabilny.

Ustawiłem tak jak napisałeś. Zobaczę co to da i dam znać.

Dodane 16.10.2013 (Śr) 17:50

Niestety dalej jest to samo. Spróbowałem nawet zamienić routery miejscami di internet działa normalnie dopiero jak wyłączę router, który działa w trybie WDS.

W momencie, gdy stwierdzasz brak dostępu do internetu, to połączenie mostkowane pomiędzy routerami jest zachowane?

Raczej jest. Zrobiłem też test i zamieniłem routery i teraz jak wróciłem do poprzedniego rozstawienia to nie chce działać. Wszystko mam ustawione raczej dobrze. W routerze pobocznym pokazuje że niby jest internet ale on nie działa co mogę jeszcze zrobić?(połączenie miedzy routerami w tej sytuacji jest)