Problem z weechat

Witam wszystkich mam problem jak temacie z weechat na manjaro sam program się ładuje


Nie wiem co oznaczają te błędy na screenie, brak również plików konfiguracyjnych.


Przygodę z irc dopiero zaczynam, Hexchat dla odmiany działa prawidłowo, a z tym programem
nie umiem sobie poradzić, Czytałem instrukcje ze strony głównej, ale to co pisze na stronie głównej
nie chce działać. Za wszelką pomoc Dziękuje z góry.:blush:

co to za dystrybucja? poza tym jak chcesz używać HOME to wpisz $HOME.

ls -la wyświetli wszystkie pliki ukryte. wtedy zobacz czy masz katalog .weechat

Tak jest katalog weechat, a czy wpisałem $HOME czy HOME i tak pokazuje że nie ma takiego pliku
ani katalogu.

wiem, że to jest katalog… pytałem o dystrybucje.

//edit
https://wiki.archlinux.org/index.php/WeeChat#Errors_loading_plugins

Teraz ciebie nie zrozumiałem, o co dokładnie chodzi?

Pisałem że jest to manjaro, kernel 4.14.48-2

jakbyś napisał to bym nie pytał (: zainstaluje brakujące pakiety albo wpisz (jak dałem link wyżej)

/set weechat.plugin.autoload "*,!ruby,!lua,!aspell,!tcl"

wtedy wtyczki nie bedą się ładować przy starcie.

Tutaj masz napisane.

Dziękuje za podpowiedź.:wink:

Mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego weechat nie chcę się połączyć z innym serwerem jak
tylko z freenode.net?

a jaki komunikat jest podczas podłączania do innych serwerów?

Zamiast wyłączać wtyczki możesz je doinstalować. Ja mam pod Debianem osobne paczki weechat-plugins, weechat-scripts.

Łączenie z serwerem (pirc.pl)nastąpi za 20 sekund potem 40, i tak w kółko a czas rośnie.

A jak bym miał to zrobić możesz podać jakieś wskazówki.:wink:

polecałbym najpierw przeczytać coś nt dystrybucji linuksa której używasz. np. jak szukać pakietów, jak je instalować i z czym to się je. używasz manjaro więc prawdopodobnie jest tam jakieś GUI do pakietów, a nawet jak nie to masz pacman

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Pacman_Tips#Installing_Packages

I co to ma do weechat, pakiet jest zainstalowany i się uruchamia. Nie wiem do czego zmierzasz.

Adres to irc.pirc.pl, a nie pirc.pl. Wpisz w weechat:

/server add pirc irc.pirc.pl
/connect pirc

i ma działać :stuck_out_tongue:

ps.
Wyszukiwanie w pacmanie to chyba “pacman -Ss weechat” po wpisaniu dostaniesz listę paczek z nazwą weechat. Zobacz czy któraś się nazywa tak jak wspomniałem wcześniej i doinstaluj brakujące wtyczki.

1 polubienie

W porządku działa,

ale żadnej listy paczek nie ma.:thinking:
Wiesz weechat bardziej mi się podoba, bo hexchat przypomina pakiet dla ubuntu lub mint.
Za pomoc dziękuje wszystkim.:wink:

To albo doczytaj jak się pod manjaro wyszukuje i instaluje oprogramowanie żeby znaleźć te pluginy, albo to olej i nie będziesz miał autologowania, czy sprawdzania pisowni - mała strata :stuck_out_tongue_winking_eye:
Mi się nie chce szukać za ciebie po manualach :stuck_out_tongue:

1 polubienie