Problem z wejsciami mirko/sluchawki (realtek)

Witam,

nawet nie wiem jak opisać ten problem. .

Mam laptopa Acer Aspire 5745G, z boku mam tylko 2 wejscia analogowe (1 słuchawki, 1mikrofon) + wejscie cyfrowe.

Wejście analogowe od słuchawek popsuło mi się i chciałbym z wejścia na mikrofon zrobić wejście pod słuchawki, pamiętam ze na stacjonarce nie było z tym problemu jednak na laptopie nie widze takiego samego panelu (korzystam z win7).

zdj panelu: http://imageshack.us/photo/my-images/94/beztytuuyis.jpg/

Proszę o pomoc, odpowiem na każde pytanie w miarę możliwości.

Pozdrawiam

Spróbuj podłączyć słuchawki pod mikrofon, bez konfiguracji. Może pojawi się wtedy możliwość ustawienia urządzenia (słuchawki/głośniki/mikrofon).

Ostatnio też myślałem, że popsuło mi się wyjście audio jednak pomógł mi update BIOSu a potem sterowników od karty. W laptopie nie możesz zamienić wejścia na wyjście, a przynajmniej w większości laptopów.

Niestety próbowałem podłączyć i nic się nie pojawiło dlatego piszę też tutaj.

Kurczę no to może być problem że tak się nie da, kupiłem w miarę dobrego lapka dlatego myślałem że nie będzie takich problemów, bardziej się spodziewałem jakiś z kartą graficzną a nie takimi błahostkami.

Właśnie to wejście analogowe od słuchawek mam popsute ponieważ moja kochana pociągła tak kabel że teraz kręci się on w około tzn. jeśli go na siłe przytrzymam w swoja stronę i lekko w górę to załapie ale trzymać tak się nie da wieczność inaczej nie chodzi (heh to taka krótka historia)

Mam pytanie jeszcze jedno, czy da się kupić taką przejściówkę “usb -> wejście audio na słuchawki” jeśli tak to proszę bardzo o zdjęcie/link jak to wygląda.

Z góry dziękuję.

Wejście a wyjście to są przeciwne pojęcia. Po to są oznakowane, by ich nie mylić, skoro byłoby to obojętne to nie było by oznakowania.

Twój problem widzę że można rozwiązać ale to zależy czy masz gwarancję czy nie masz jeśli masz oddaj do reklamacji, jeśli nie masz to oddaj go do serwisu do dobrego elektronika, by mógł spróbować przemontować samo wyjście.