Problem z wejściem do systemu po aktualizacji antywirusa Comodo

To polecenie mogę zrobić kilkukrotnie i sprawdzę czy będzie ciągle ten sam komunikat
Nie wiedziałam, że te polecenia robi się przy wyłączonym antywirusie, wyłączę Kaspersky na czas tych działań

Mam właśnie ten CCleaner i miałam zaznaczoną tą opcje MS Search - po zwróceniu uwagi to odznaczyłam - dzięki :slight_smile:

PS: tak ogólnie to co jest u mnie z tym systemem? Czy zawirusowany czy błędy w systemie?
Po wstępnych naprawach PC działa o wiele lepiej, od wczoraj, co mnie cieszy :slight_smile:
Czy mogę normalnie z niego korzystać w pracy? Bez obawy o kolejne jakieś infekcje czy coś. To mój komputer do pracy i chcę mieć go dobrze na chodzie. Jedynie w weekand mogę tu Was prosić o pomoc i wsparcie bo na tygodniu jestem zawalona pracą. Planuję żeby zrobić optymalizację systemu i pousuwać co zbędne, jak będę mieć więcej czasu
Niemniej dziękuję za wszelką pomoc i czekam na kolejne wytyczne

Dobrze, że się wtrąciłeś :wink:

Zazwyczaj zalecam trzy razy

Masz źródło tej wiedzy, że przy wyłączonych, czy własne doświadczenia?

Też to spotkałem i właśnie CCleaner był źródłem problemów. To miał być kolejny krok naprawczy, ale mnie uprzedziłeś :wink:
Czy nauczyłeś się “czytać” logi samodzielnie? (jakie Forum?)
Tworzysz pliki naprawcze FRST, czy tylko analizujesz błędy systemowe, aby rozwiązać problem?

Przepraszam @Orianka za wpis nie wnoszący nic do Twojego problemu, ale kolega @anon44497448 ma “niewidoczny” profil, więc chcąc się coś więcej dowiedzieć, musiałem napisać w temacie, do którego się przyłączył :wink:

1 polubienie

Według wskazówek wyłączyłam w CCleaner odznaczyłam MS Search.
Potem wykonałam polecenie sfc/scannow 3x i za każdym razem pokazywało ten sam komunikat
scan3c

Następnie spróbowałam komendy DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Próbowałam ten ciąg poleceń wpisać w wiersz wynikowy ale wyskakiwał błąd - pewnie zrobiłam coś źle albo czegoś nie zrozumiałam
zrzut1
Próbowałam też uruchomić DISM.exe z lupki i niby uruchamiało ale okno dialogowe pojawiało się i znikało

Po tych wszystkich operacjach zresetowałam komputer i zrobiłam nowe raporty w FRST
FRST http://www.wklejto.pl/873286
Addition http://www.wklejto.pl/873287

Proszę o wgląd i kolejne wskazówki, jeżeli jeszcze coś będzie do wykonania

1 polubienie

Jeśli chodzi o komendę Dism, wystarczy zaznaczyć całą linię tak jak napisałaś grubą czcionką
Bo wpisując ręcznie nie użyłaś spacji
Ma być tak:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
a wpisałaś tak
DISM.exe/Online/Cleanup-image/Restorehealth w jednym ciągu

Spróbuj ponownie komendę Dism a potem SFC
Daj znać, czy się udało i jakie były odpowiedzi

Ja już totalnie nie wiem co się dzieje z tym komputerem… Nie mogłam nic na nim zrobić - tzn. zalogowałam się na Admina i tyle, po zalogowaniu w nic nie mogłam kliknąć uruchomić. Resetowałam wiele razy i nic. W końcu uruchomiłam komputer w trybie awaryjnym i zrobiłam przywracanie systemu - wydawało mi się, że będzie ok ale po restarcie komunikat, że przywracanie nie mogło zostać ukończone poprawnie… Wyłączyłam komputer i po chwili uruchomiłam ponownie, o dziwo wszystko chodzi i działa poprawnie. Co jest??? Raz wszystko hula, raz nie działa nic… Ratujcie!

Zrobiłam ponownie, już poprawnie wpisane to polecenie i dalej nic - błąd
zrzut2

Spróbowałam też ponownie zrobić przywracanie systemu, do tego utworzonego przez FRST i o dziwo udało się

Już nie wiem co robić dalej… Będę chyba zmuszona pracować niestety na laptopie, jeżeli dalej będą problemy z tym moim PC stacjonarnym

Przepraszam za to polecenie Restorehealt ale ślepota jest bez granic.
Ty masz Windows 7 a to polecenie Dism w nim nie działa. Jest dopiero od wersji 8.
Tu trzeba ręcznie wszystko wymieniać.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system#cbs%20log

Gdzie kucharek sześć… :neutral_face:

Dodam jeszcze jedno
Im dalej w las …

Każdy sobie dopowie resztę :wink:

W Windows 7 należy użyć innej komendy, ale ślepota jest bez granic
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Jeśli jeszcze masz siłę się tym bawić :wink:

Potem komenda SFC

Daj znać o wynikach skanów

Proszę o nowe skany FRST, już tylko kontrolnie

1 polubienie

Zrobiłam to polecenie DISM i niby taki komunikat
Proszę o zerknięcie @iJuliusz
zrzut6

Potem po restarcie zrobiłam polecenie sfc/scannow ale widzę cały czas ten sam komunikat. To polecenie wykonywałam kilkukrotnie
scan4

Potem po restarcie wykonałam nowe raporty FRST
FRST http://www.wklejto.pl/873459
Addition http://www.wklejto.pl/873460

PS: Wszystkie operacje wykonywałam przy wyłączonej opcji MS Search w CCleaner

Podałem ci link do strony gdzie jest dokładny opis co w przypadku braku integralności plików systemowych należy robić mając Windows 7. Tu nie ma automatu i żadne polecenie przy sprawnym Windows Update samoczynnie nie pobierze plików systemowych z serwerów microsoftu na twój komputer. Jeśli polecenie SFC stwierdza ze nie mógł naprawić jakichś plików to oznacza że na twoim komputerze ich nie ma albo są tez uszkodzone. Polecenie Restorehealth w wyższych systemach wymienia pliki systemowe w magazynie na nowe korzystając z zewnętrznych serwerów a wtedy polecenie SFC może, skanując komputer, wymienić uszkodzone.
W Windows 7 musisz sama te nowe pliki dostarczyć. Skąd? Microsoft tak pisze:
Uwaga: znaną prawidłową kopię pliku systemowego można uzyskać z drugiego komputera z zainstalowaną tą samą wersją systemu Windows.
Ja bym radził zrobić nowa instalację.

Rozważam reinstalację i optymalizację systemu, jak będę miała więcej czasu
Czy przy takich uszkodzeniach systemu mogę normalnie korzystać z komputera i na nim pracować? Tymczasowo pracuje na laptopie

Kopia zapasowa i reinstalacja to dobry pomysł.

2 polubienia

Na pewno masz problem z biblioteką api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll a ta to plik składowy bibliotek Visual C ++ 2015, który jest wymagany do pracy w grach i aplikacjach Windows utworzonych w C ++.
Dlatego różne rzeczy mogą dziwnie działać lub nie działać.
Czy jeszcze jest coś? To tylko po przeczytaniu pliku CBS.log można powiedzieć.
Trzeba by szukać według tego kryterium.
CSI 00000008 [SR] Cannot repair member file
Zrób reinstalacje ponieważ to będzie szybciej.
A najlepiej przejdz na Win 10 bo bezpieczniej a jesli słaby sprzęt to cos z linuxa. Z tego samego powodu.

Reasumując cały wątek

  • komputer nie jest zainfekowany przez wirusy
  • komputer ma błędy w systemie
  • trzeba zrobić kopię zapasową systemu
  • konieczna reinstalacja systemu lub przejście na Win 10

Ja nie bardzo wiem jak się robi kopię zapasową systemu i reinstalacje. Czy jest możliwość zrobienia tych czynności na moim komputerze zdalnie przez osoby z zewnątrz? Czy zechciał by mi ktoś kompetentny z forum pomóc? Oczywiście taka pomoc już prywatnie i z gratyfikacją

Win 7 posiada taką opcje która powinna na nim jeszcze poprawnie działać. Nazywa sie Kopia zapasowa obrazu systemu. Na Win 10 od wersji 1709 juz nie jest rozwijana i powoduje błędy dlatego trzeba korzystać z zewnętrznych programów takich jak np. Macrium Reflect (na 7 tez można). Dla uzytkowników domowych jest darmowy. Nie masz po co robić kopi obrazu systemu skoro system niestabilny. A co do instalacji to na sieci jest mnóstwo poradników tyle ze wymagany jest nośnik instalacyjny. Czy jest mozliwe potem pobranie aktualizacji? Nie wiem. Nie mam styczności z tym systemem od 8 lat. Wejdz do działu Windows 7 i tam zadaj te pytania. Ewentualnie na tego rodzaju forum https://windows7forum.pl/

1 polubienie

Dziękuję za odzew. Będę coś działać z tym systemem