Problem z wejściem DVI

(system) #1

Witam

Dziś chciałem sprawdziś swoje wejście DVI i podłączyłem do niego Monitor CRT z przejściówką D-SUB na DVI lecz niestety nie działa na monitorze mruga dioda (Monitor Samtron 76E) a na drugim monitorze (Belinea 10 30 15) jest pomarańcaowa i nic się nie dzieje. Byłem u kolegi który ma ATI Raedon 9200 i monitor Philips 105s i podpiąłem i działa ale nie rozumiem dlaczego u mnie nie działa czy to wina mojej karty (GEFORCE FX 5500)??? A może ustawień???

Pilnie proszę o pomoc ponieważ chcę kupić monitor LCD i chciałem sprawdzić. Mam najnowsze sterowniki ForceWare.

(adam749) #2

W ogóle się nie włącza, czy wyłącz się po lądowaniu Windowsa??

(Cosik Ktosik) #3

Raczej ustawienia sterów, sprawdź w trybie awaryjnym.

(system) #4

wogóle się nie załącza

(Cosik Ktosik) #5

Od początku się nie włącza, tj przy biosie etc?

Sprawdzałeś tą przejściówkę na innym komputerze?

(system) #6

Czekałem 2 minuty a kompek odpala się w ok. 40 sek. a przejścióka jest nowa i sprawdzona na Raedon-ie 9200 i było git.

(adam749) #7

Jak możesz to spróbuj podłączyć inny monitor przez przejściówkę do swojego kompa, jak dalej nie będzie działać to pewnie port jest zwalony.

(system) #8

to mam rozwalony ale co z tym robić

(adam749) #9

Jak jest na gwarze to ją oddaj na nią, lub do naprawy, ale lepiej kupić nową i lepszą.

(system) #10

a co polecacie

(adam749) #11

A ile hajs na to masz??

(Cosik Ktosik) #12

Do tego sprzętu w podpisie, nie więcej niż radeon 9000/9200, geforce 5200/5500, może jakiś GF4MX440.

(system) #13

Dziś kupiłem Nagrywarkę DVD LG GSA-H55L a jutro przyślą procka AMD ATHLON XP 1800+ więc dobra karta by się przydała może nawet Raedon 9550 lub GeForce 6200

(Cosik Ktosik) #14

Do tego maksymalnie radeon 9800, np jakiś 9600

(system) #15

ale mam Hajsu mało. Kupiłem jakiś miesiąc temu tą kartę i gość powiedział że karta jest na gwarancji ale w pudełku była tylko karta a dałem za nią 6 dych i nie wiem co robić

(Cosik Ktosik) #16

Weź tą kartę i przetestuj u kogoś bez tej przejściówki.

(system) #17

testowałem i nie działa DVI, ale D-SUB i S-VIDEO działają. Ale niedługo kupuje monitor LCD od kumpla u którego testowałem na tym monitorze i też nic

(adam749) #18

Czyli jak napisałem wcześniej masz zwalone wyjście DVI. Kup nową karte.

(system) #19

Poczekam na gwarancje od gościa z allegro