Problem z wejsciem HDMI/ Monitor

Witam,

 

Spokojnie używałem komputera, grałem sobie w Counter-Strike a tu nagle zaciął się obraz w miejscu wraz z dźwiękiem, poczekałem minutke i zrestartowałem komputer lecz już monitor nie wykrywał komputera.

Wyglądało to tak jakby spalił się kabel HDMI którym komputer był podłączony lecz podpiąłem monitor pod dekoder tym samym kablem i wszystko działało.

 

Więc moim zdaniem coś zrypało się z wejsciem HDMI. Mam dwa wejscia HDMI w komputerze, 1 od nowosci nie działa a teraz drugie przestało łączyć. Czy jest to kwestia zmiany w oprogramowaniu? Czy po prostu spaliło się wejście HDMI w komputerze? Proszę o pomoc lub porady.

 

 

Jak włączasz komputer słychać pracę dysku przy ładowaniu systemu?

Zintegrowanej grafiki nie masz może?

Tak słychać pracę komputera.

Nie, nie mam.

samo wyjście się nie pali, padła ci karta graficzna, płyta główna albo procesor. Jeśli nie masz elementów które mógłbyś podmienić to pozostaje tylko serwis.

Może karta grafiki, może płyta, inne?

 

Napisz jakie masz podzespoły tego kompa?

Na pewno w twojej karcie graficznej, ew. w płycie głównej znajduje się też inne gniazdo niż HDMI. Sprawdź, czy pojawi Ci się obraz podłączając komputer z monitorem za pośrednictwem np. kabla D-SUB (w zależności, jakie złącza masz w monitorze i komputerze). Jeśli po tym zabiegu nie będzie efektu to prawdopodobnie padła ci karta graficzna.