Problem z wejsciem HDMI/ Monitor


(Seedrunmilosz) #1

Witam,

 

Spokojnie używałem komputera, grałem sobie w Counter-Strike a tu nagle zaciął się obraz w miejscu wraz z dźwiękiem, poczekałem minutke i zrestartowałem komputer lecz już monitor nie wykrywał komputera.

Wyglądało to tak jakby spalił się kabel HDMI którym komputer był podłączony lecz podpiąłem monitor pod dekoder tym samym kablem i wszystko działało.

 

Więc moim zdaniem coś zrypało się z wejsciem HDMI. Mam dwa wejscia HDMI w komputerze, 1 od nowosci nie działa a teraz drugie przestało łączyć. Czy jest to kwestia zmiany w oprogramowaniu? Czy po prostu spaliło się wejście HDMI w komputerze? Proszę o pomoc lub porady.

 

 


(Longhorn2009) #2

Jak włączasz komputer słychać pracę dysku przy ładowaniu systemu?

Zintegrowanej grafiki nie masz może?


(Seedrunmilosz) #3

Tak słychać pracę komputera.

Nie, nie mam.


(Drobok) #4

samo wyjście się nie pali, padła ci karta graficzna, płyta główna albo procesor. Jeśli nie masz elementów które mógłbyś podmienić to pozostaje tylko serwis.


(JNJN) #5

Może karta grafiki, może płyta, inne?

 

Napisz jakie masz podzespoły tego kompa?


(hokisho) #6

Na pewno w twojej karcie graficznej, ew. w płycie głównej znajduje się też inne gniazdo niż HDMI. Sprawdź, czy pojawi Ci się obraz podłączając komputer z monitorem za pośrednictwem np. kabla D-SUB (w zależności, jakie złącza masz w monitorze i komputerze). Jeśli po tym zabiegu nie będzie efektu to prawdopodobnie padła ci karta graficzna.