Problem z wejściem na AP

Mam problem z wejściem na Access Pointa dokładniej po zainstalowaniu nowego routerka i switcha nie mogę wejść na panel administracyjny access pointa. fakt ze zmieniły się adresy urządzeń sieciowych wcześniej był pod adresem 10.0.0.254 no ale teraz go tam nie ma i nie wiem jak znaleźć pod jakim adresem mam teraz tego AP. A potrzebuje sie do niego dostać bo musze dodać mac adres.

Wcześniej router i wszystkie sprzęty miały adres 10.0.0.x a teraz router ma 192.168.1.1 i jak wpisuje to 10.0.0.254 zero reakcji ani nie odpowiada na ping… jakiś pomysł jak mogę znaleźć tego AP w sieci ?

//poprawione

OnlyTrue , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

opisz jak połączone są ze sobą sprzęty, i czy chcąc wejść na panel administracyjny access pointa podłączasz się tylko do niego bezpośrednio przez lan… jeżeli zmieniałeś ruter pewnie jego konfiguracja jest inna i teraz on przydziela adresy ip przez serwer dhcp dlatego wszystkie sprzęty maja teraz nową pule adresów.

Router jest wpięty w switch.

AP jest wpięty w Router.

Moj komputer serwer jest wpięty w switch.

Na router bezproblemu moge wejsc wpisujac jego adres 192.168.1.1

Ale nie wiem jak znalezc teraz adres AP. A musze sie tam dostac bo czesc komputerow w sieci mam wlanem zrobionych. I na AP mam wlaczone filtrowanie macow. A musze dodac kilka macow kart.

Tak chce sie dostac na AP przez LAN.

Moze to byc wina wlasnie tego AP wpietego w router a nie w stwich ?

Ale tak czy siak nie znam adresu pod jakim schowal mi sie ten AP.

■■■■■■■ nie wiem moze jest jakis program do skanowania sieci co bym mogl zobaczyc jakie adresy sa zajete i szukac w ten sposob… albo czy na kompotrze z wlanem netstat pokaze mi ip AP ?

Zmień sobie adres IP na tej z klasy który ma AP czyli chyba 10.0.0.2 daj sobie, i Ty podepnij się pod router albo wepnij APka pod switcha i powinieneś na tą stronkę ? 10.0.0.254 czy pod jakim adresem wcześniej był.