Problem z wejściem na AP


(Slq Babe) #1

Mam problem z wejściem na Access Pointa dokładniej po zainstalowaniu nowego routerka i switcha nie mogę wejść na panel administracyjny access pointa. fakt ze zmieniły się adresy urządzeń sieciowych wcześniej był pod adresem 10.0.0.254 no ale teraz go tam nie ma i nie wiem jak znaleźć pod jakim adresem mam teraz tego AP. A potrzebuje sie do niego dostać bo musze dodać mac adres.

Wcześniej router i wszystkie sprzęty miały adres 10.0.0.x a teraz router ma 192.168.1.1 i jak wpisuje to 10.0.0.254 zero reakcji ani nie odpowiada na ping.. jakiś pomysł jak mogę znaleźć tego AP w sieci ?

//poprawione


(Frog) #2

OnlyTrue , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Felo 06) #3

opisz jak połączone są ze sobą sprzęty, i czy chcąc wejść na panel administracyjny access pointa podłączasz się tylko do niego bezpośrednio przez lan.. jeżeli zmieniałeś ruter pewnie jego konfiguracja jest inna i teraz on przydziela adresy ip przez serwer dhcp dlatego wszystkie sprzęty maja teraz nową pule adresów.


(Slq Babe) #4

Router jest wpięty w switch.

AP jest wpięty w Router.

Moj komputer serwer jest wpięty w switch.

Na router bezproblemu moge wejsc wpisujac jego adres 192.168.1.1

Ale nie wiem jak znalezc teraz adres AP. A musze sie tam dostac bo czesc komputerow w sieci mam wlanem zrobionych. I na AP mam wlaczone filtrowanie macow. A musze dodac kilka macow kart.

Tak chce sie dostac na AP przez LAN.

Moze to byc wina wlasnie tego AP wpietego w router a nie w stwich ?

Ale tak czy siak nie znam adresu pod jakim schowal mi sie ten AP.

Cholera nie wiem moze jest jakis program do skanowania sieci co bym mogl zobaczyc jakie adresy sa zajete i szukac w ten sposob.. albo czy na kompotrze z wlanem netstat pokaze mi ip AP ?


(Bolo92) #5

Zmień sobie adres IP na tej z klasy który ma AP czyli chyba 10.0.0.2 daj sobie, i Ty podepnij się pod router albo wepnij APka pod switcha i powinieneś na tą stronkę ? 10.0.0.254 czy pod jakim adresem wcześniej był.