Problem z wejściem na mikrofon

Witam.

Mam dość spory problem otóż :

W kompie mam 1 wejscie na mikrofon. Działało ono dobre 2 lata użytkowania w pewnym momencie gdy rozmawiałem przestało działać. Sprawdzałem wszystkie ustawienia mikrofonu, sterowników i nic. Gdy rozkreciłem obudowe wejscie to jest obudowane i “przyklejone” do płyty głównej. (Karte dźwiękową mam zintegrowana) Jeśli jest jakaś możliwość naprawienia tego wejścia proszę o napisanie mi JAK :).

DZIĘKUJĘ.

a nie jest to czasem wina mikrofonu? sprawdź, czy po podłączeniu jakiś metalowy element obudowy nie styka się z gniazdem. jak tak to trzeba go odgiąć

a u mnie wogle nie chodziły porty od mikrofonu, da się to jakoś naprawić a może nowy bios coś pomoże?

NIe… :frowning: NIe styka sie z obudowa. Juz sam nie wiem co jest nie tak :confused:

Może mikrofon przestał działać ?

Może przytrzasnąłeś kabelek (np. biurkiem) i jest przerwany (pod izolacją) ?

Może złamałeś kabelek przez przypadek ?

Mikrofon mam dobry bo u kolegi sprawdzalem. Jestem w 99% przekonany ze cos jest nietak w wejscu na mikrofon :frowning: Wie moze ktos jak ta obudowe co oslania je ściągnać… ?

młotek i przecinak :smiley: ją się tak rozgina musisz wziaśs cieniutki srobokręt i rozgiąć na boki, podloż tam coś i z drugiej strony zrob to samo i sie rozłoży ja tak zrobiłem 9na mojej płycie głownej ale to nic nie dało bo nie wiedziałem co tam trzeba naprawić a pozniej trudno to złożyć bo blachy sie powyginały

Kurde… no to co może byc nie tak… :confused: HELP MIKROFON 100% sprawny

Spróbuj pokręcić wtyczką mini jack mikrofonu, kiedy jest wsadzona do karty dźwiękowej. Może coś nie styka.

A może włożyłeś wtyczkę od mikrofonu do nieodpowiedniego wejścia na karcie dźwiękowej :wink: ??