Problem z wejściem na niektóre strony internetowe


(Pegazzz8) #1

Witam. Od dwóch tygodni nie mogę się dostac na niektóre strony internetowe (dokładnie są to sklepy internetowe). Poradzono mi, abym usunęła ciasteczka, skorzystała z różnych przeglądarek, ale bezskutecznie. Proszę o pomoc :slight_smile:


(rgabrysiak) #2

Cześć

Tak na wszelki wypadek przetestuj komputer podanym poniżej programem:

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html


(Pegazzz8) #3

zaraz to zrobię i powiadomię o efekcie :slight_smile: Dziękuję.

-- Dodane 27.12.2012 (Cz) 19:23 --

po przeskanowaniu wyskoczył komunikat, że wykryto adware agent, który usunęłam, a po ponownym uruchomieniu komputera nie mogę nadal sie dostac do strony sklepu TOP Secret, natomiast malwarebytes informuje mnie, że zablokował dostep do podejrzanej strony :frowning: Chodzi zapewne o top secret :frowning: Normalnie mam uruchomionego avasta, którego ściągnęłam właśnie ok. 2 tyg. temu i mniej wiecej od tego czasu nie moge dostac się na niektóre strony.

-- Dodane 27.12.2012 (Cz) 19:24 --

CZy avast może blokowac mi dostęp do niektórych stron ???


(ahonen97) #4

miriam76 wyłącz malware bytes z autostartu bo nie mogą awast i malware bytes pracować w tle bo się gryzą między sobą daj znać o efektach


(Nettrace 593 12) #5

Wyłącz avasta na chwilę i sprawdź czy możesz wejść na te strony. Nie powinno być problemu. Podejrzewam że jest winowajcą, jeśli tak odinstaluj go , i możesz pobrać darmowy - http://free.avg.com/pl-pl/homepage ewentualnie coś z płatnych pakietów - polecam dwa:

http://bitdefender.marken.com.pl/internet-security-2013


(rgabrysiak) #6

Cześć

Proponuję na początek wyłączyć bądź odinstalować tymczasowo program Avast (skoro od jego instalacji zaczęły się problemy).

Nastepnie sprawdzić czy można wejść na strony z którymi masz problemy.

Jeżeli będziesz moglą na nie wejść to pozostanie albo skonfigurowanie Avasta (nie korzystam z tego programu więc nie wiem jak) albo zainstalowanie innego programu antywirusowego.


(Pegazzz8) #7

serdeczne dzięki za porady, wypróbuję wszystkie wskazówki i dam znać co się wydarzyło :slight_smile:

-- Dodane 27.12.2012 (Cz) 21:38 --

ściągnęłam AVG i dalej to samo, wyrzuciłam avasta i niestety nic :frowning:

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

-- Dodane 28.12.2012 (Pt) 22:01 --

witam,

czy ktoś jest w stanie mi doradzić co może być przyczyna. Próbowałam wejść na stronki nie mając zainstalowanego avasta i avg. CZy coś jest nie w porządku z moim laptopem?


(Nettrace 593 12) #8

A z jakiej przeglądarki korzystasz? Masz jakieś dodatki w niej , jak tak to jakie , napisz. Może podasz jakie to strony , sprawdzę u siebie. :smiley:

U mnie jest ok :

http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 20534.png/

Jeśli korzystasz z Firefoxa - odinstaluj go całkowicie , przy czym przy odinstalowywaniu zaznacz kwadracik by usunąć całkowicie dane przeglądarki , po czym zainstaluj go na nowo , zainstaluj w nim adobe flash player i sprawdź swoje strony.

Ściągnij HitmanPro i przeskanuj system , sprawdź czy czegoś jeszcze nie wykaże obcego w systemie , jeśli tak - usuń. ( aby to zrobić musisz w ustawieniach programu pobrać licencję na 30 dni ).


(Pegazzz8) #9

mam Mozillę, którą równiez próbowałam usunąć i ściągnęłam inne przeglądarki i nic :frowning: moi znajomi wchodzą bez problemu na strony na które nie moge się dostać, jest to top secret (on line) i np sklep ELDAR :slight_smile:

-- Dodane 28.12.2012 (Pt) 22:11 --

jak sprawdzić jakie mam dodatki w Mozilli :slight_smile: ???


(Nettrace 593 12) #10

Kliknij kwadracik z napisem Firefox( pomarańczowy) - potem dodatki i dalej - rozszerzenia, sprawdź co masz.

Wszystko śmiga jak należy:

20121228221510pngaaaa.png


(Pegazzz8) #11

gdzieś wyczytałam, że mogę dostać się na stronki przez anonymouse, ale zalogować się nie dało,można tylko przeglądać , a poza tym korzystanie z tej opcji jest męczące (mnóstwo reklam,).


(Nettrace 593 12) #12

A czyścisz czymś system operacyjny? ( jakiś program np. CCleaner, itp?) :shock:

-- Dodane 28.12.2012 (Pt) 22:21 --

Ściągnij to z linku( usuwa szpiegujące toolbary i inne badziewia z przeglądarek) i zeskanuj , jak coś znajdzie usuń:

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ ( kliknij download now)


(Pegazzz8) #13

tak, czyściłam ostatnio, bo tak mi polecono, ale bezskutecznie :frowning:


(Nettrace 593 12) #14

Ściągnij ADwcleaner z linku wyżej , zainstaluj , zeskanuj i daj znać czy coś znalazł i usunął , potem sprawdź strony. :slight_smile:


(Pegazzz8) #15

wczoraj w trakcie czyszczenia wyskoczył komunikat ardware agent :slight_smile: usunęłam i dalej nic, to spróbować jeszcze raz ?


(Nettrace 593 12) #16

Adwarecleanerem sprawdzałaś i usuwałaś ? Jeśli tak to nie ma potrzeby i chyba wiem co jest powodem że nie możesz wchodzić na te strony.

Masz jakiś program blokujący http? ( np. PeerBlock czy PeerGuardian?) :roll:

-- Dodane 28.12.2012 (Pt) 22:34 --

Jaki internet - może WiFi - sygnał z routera idzie? ( jak tak to go zrestaruj - odłącz od prądu całkiem na około 15 minut , włącz i sprawdż swoje stronki)


(Piotrkijak) #17

Avast wbrew temu co niektórzy twierdzą nie jest dobrym programem. Sugeruję zmienić na Kasperskiego, alo chociaż na Avira free.


(Nettrace 593 12) #18

Koleżanka zmieniła już program na AVG. Kaspersky - tu się zgadzam, na mocniejsze maszyny , Avira - kiedyś była mocna , teraz - zastój technologiczny i nic się nie rozwija , nie polecam.


(Pegazzz8) #19

ok wypróbowałam adwclener, na stronki nie mogę wejść :frowning: Ratunku :slight_smile: znalazłam dodatki :slight_smile:


(Nettrace 593 12) #20

I jakie to dodatki w tym Firefoxie koleżanka posiada?

Niech koleżanka przeczyta 2 posty wyżej i napisze coś jaki posiada internet ( Wi-Fi z routera, kablowy , dsl) i czy ma te 2 wymienione przez mnie programy.( peerblock, peerguardian).