Problem z wejściem na słuchawki

Witam mam problem z wejściem na słuchawki a mianowicie prawdopodobnie uszkodziłem wejście na jack. Gdy słuchawki są odłączone komputer rozczytuje to jak by były do niego podłączone a gdy podłącze słuchawki komputer pokazuje że nie ma podłączonego urządzenia. Nie wiem dlaczego w komputerze nie mogę wejść w ustawienia dźwięku gdy wchodzę od razu się wyłączają . Czy da się jakoś na komputerze wyłączyć to wejście czy muszę wymienić gniazdo na nowe . A może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ? .

Jakie to gniazdo?
Zwykłe słuchawkowe w PC, czy combo w lapku, lub też zwykłe słuchawkowe w lapku?
Poza tym, coś robiłeś “na siłę”, że podejrzewasz jego uszkodzenie?
Jeżeli nie jest w nim zwarcie, to w pewnych przypadkach można zrobić z wejścia mikrofonowego wyjście słuchawkowe, ale to tylko jeśli karta dźwiękowa (sterowniki) dają taką możliwość i oczywiście nie masz lapka z wejściem combo, tylko PC lub lapka z osobnymi wejściami mikrofonu i słuchawek.


Poza tym u Ciebie ewidentnie jest coś namieszane w systemie, skoro nie możesz wejść w ustawienia dźwięku.
Nie koniecznie musi to być zwiazane z uszkodzeniem samego gniazda chociaż, jeśli uszkodzenie nie dotyczy jakiejś przerwy - tylko właśnie zwarcia w gnieździe, to może być to też przyczyną, że cały tor audio jest z tego powodu “zatkany” i stąd błędy w ustawieniach.