Problem z wejściem na stronę konfiguracji routera!?

Witam!

Mam taki problem. Otóż posiadam routery TP-LINK MR3420 oraz TP-LINK WR720N połączone ze sobą poprzez WDS. Posiadam do nich punkt dostępowy NanoStationIoco M5. Mój problem wygląda tak, dopóki nie skonfiguruje się routera to można wejść normalnie na jego stronę konfiguracji, ale jak już się skonfiguruje to wyświetla się strona zupełnie inna niż powinna się pojawić i nie da się wejść do konfiguracji.(woła o hasło, ale żadne ze znanych mi nie wchodzi).

Dodaję screeny z tym o czym mówię:

Screen jaka jest strona przed konfiguracją routera(przykładowy wzięty z internetu):

 

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Poradnik_sieciowy/network-wan.png

 

Screen jaka wyskakuje strona po skonfigurowaniu routera(co dziwne zgadza się ip internetowe oraz routera):

 

http://images66.fotosik.pl/773/61d1724adf47e293gen.jpg

Po jakim IP próbujesz logować się do panelu?

po 192.168.1.1

Przecież to IP routera z DD-WRT.

Jak to. Przecież przed konfiguracją routera tp-link ten adres działał.

Tak, nikt nie wie jak rozwiązać Twój problem, bo nie podajesz szczegółów.

Przed konfiguracją ok, ale po podłączeniu do sieci już nie działa, dlatego trzeba dowiedzieć się dlaczego.

Dobra może opiszę w jakich okolicznościach powstał ten problem. Otóż postanowiłem sobie zwiększyć szybkość internetu z 2mb/s do 8mb/s i przyszli Panowie z pewnej firmy dostarczającej internet i zamienili mi punkt dostępu z NanoStation M5 na NanoStationIoco M5(który przydziela IP-ki zamiast routera). Zrobili to i skonfigurowali router i internet zaczął śmigać, ale niestety pojawił się problem z tą stronką konfiguracji oraz nie widzą mi się komputery w sieci a także nie mogę się połączyć z drukarką wifi bo jej nie widzę mimo, że niby jest podłączona do sieci. Oto cała historia problemu :? .

Urządzenia się nie widzą ponieważ są za nat.

Jedno z urządzeń powinno przydzielać ip a reszta pracować jako switche / w trybie bridge.

 

Jeśli podłączyłbyś się do urządzenia do którego chcesz się zalogować byłbyś z nim w jednym nat i wtedy mógłbyś się połączyć do jego managera konfiguracji za pomocą ip z naklejki / instrukcji obsługi. Ew o ile masz włączony dostęp do ustawień z zewnątrz możesz podłączyć się do urządzenia sprawdzając jakie ip dostał poprzez dhcp w nacie w którym jesteś ty i dany router. 

Jeśli masz po drodze 2naty, musiałbyś przekierować porty w nacie pośredniczącym.

 

Tak czy siak, jeśli chcesz korzystać z kilku urządzeń w jednej sieci tylko jedno może pracować jako router i przydzielać ip.

W tej chwili żaden router nie przydziela IP tylko ten punkt dostępowy.

Nie muszą. Jeśli na routerach masz trasy statyczne do sieci prywatnych, router nie wykonuje NAT. Opisany przez Ciebie sposób przydaje się, gdy chcesz mieć wszystko w jednej podsieci.

Podaj ile masz urządzeń sieciowych, podaj ich adresację, a najlepiej daj schemat sieci (może być zrobiony w Paint), aby było wiadomo jak to wszystko jest połączone.

http://images70.fotosik.pl/793/b7103b893756f59fgen.jpg

 

Schemat robiony na szybko.  IP-ki komputery dostają z tego punktu dostępowego.

Istnieje prawdopodobieństwo, że AP (punk dostępowy) przypisuje Ci IP z innej podsieci i nie masz dostępu do routerów. Podejrzewam, że AP podłączasz pod port LAN skrętką do routera, a drugi działa jako AP Client. Jeśli tak, to ustaw IP routerów w podsieci, w której działa AP, tj. jak komputery dostają IP z podsieci 192.168.1.0/24, to routery też muszą być w tej podsieci. Ewentualnie podaj adresację urządzeń, to będzie można znaleźć błąd w konfiguracji.

Możesz też podłączyć skrętkę pod port WAN i zmienić IP routerów i włączyć na nich DHCP. Tyle, że w ten sposób będziesz miał 3 podsieci. Jeśli jednak nie masz dostępu do panelu AP, to będziesz miał problem z dodaniem tras do pozostałych podsieci co będzie wiązało się z brakiem dostępu do niektórych urządzeń w sieci.

http://images67.fotosik.pl/796/e70be81bcbf004b6gen.jpg

 

Adresacja w cmd po opcji ipconfig. 

IP do routera to jest niby 192.168.1.1

a do drugiego przed zmianą punktu dostępu był 192.168.0.1 jaki teraz jest to nie wiem bo nie jestem w stanie tego sprawdzić.

A Ty jesteś w podsieci 192.168.100.0/24, więc nie masz dostępu do podsieci 192.168.1.0/24. Odłącz routery od sieci i nadaj im adresację z podsieci 192.168.100.0/24, np. R1 192.168.100.2 i R2 192.168.3.(jeśli masz wyłączony DHCP na routerach, to musisz w systemie ustawić sobie statyczne IP z podsieci routera, np. 192.168.1.2). Nawet jeśli masz dostęp do podsieci 192.168.1.0/24, to łączysz się nie ze swoim routerem.

 

W routerach mam wyłączone DHCP, bo tak jak już mówiłem punkt dostępowy przydziela ipki komputerom. Czyli jakie muszę ustawić IP-ki routerów żaby wszystko było ok? Czy jak zresetuję routery i ustawię wszystko tak jak piszesz to będę miał dostęp do nita na komputerach i będą się widziały urządzenia w sieci?

Routery muszą być w podsieci AP, czyli 192.168.100.0/24 lub innej, bo nie wiem co mi pokazałeś w ipconfig (znowu pokazujesz nie to o co proszę!). Jak zaadresować routery, podałem przykład wyżej.

Proszę tu masz ipconfig/all 

 

http://images66.fotosik.pl/797/05abcf6ac8d7c9b7gen.jpg

 

Teraz może być?

Dzięki roobal ustawiłem w routerze IP-ka 192.168.100.3 i wszystko śmiga jak należy tzn mam neta, komputery się widzą oraz drukarka działa po sieci.