Problem z wejściem na stronę

U mnie wchodzi przez palemoona, przez firefoxa:

wejdź w start, wpisz cmd i w konsoli wpisz

ping 212.77.98.9
ping wp.pl
i napisz czy w obu komendach odpowiada, możesz też wkleić wyniki komendy ipconfig
Napisz co tam powychodziło

dobra robota, naprawiłeś koledze internet

Bez%C2%A0tytu%C5%82u
Nie działa przez Operę, IE i przez Chroma, Firefoxa nie sprawdzałem ale jak mówicie, że przez Mozillę działa to nie wiem juz:-)

przez Chrome też działa, nawet przez IE działa.
a gdy walniesz ping na sam adres ?

To nie tak. Czasami bywają zawiechy i strony nie wchodzą. Jednak gdy jednym śmigają, a drugim nie, - to trzeba naprawiać - zwykle prze wypłukanie dns, i tam innych spraw wchodzi.
Często wystarczy uzyć programu complete internet repair - wystarczy portable - i strony wchodzą jak trzeba.



Zaznaczyłem potrzebne.
Po wykonaniu naprawy, z menu file wybiera się reboot.
Wszystko ma chodzić.

żart mi się przypomniał tego typu że idzie informatyk do dentysty bo go boli ząb a dentysta mówi że dziwne bo jego nie boli :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ja też się pierwsze pytałem na forum, czy kolegom strona wchodzi. :wink:
Potem brałem się za robotę…

Ping na sam adres
Bez%C2%A0tytu%C5%82u1

to zrób jak Bogdan Ci napisał, jak zresetuje proxy, DNSy i te inne sprawy to może być dobrze.
Nie instalowałeś jakichś lewych programów przed wystąpieniem błędu ?

Niestety Panowie zrobiłem jak mówiliście i dalej lipa, na żadnej przeglądarce nie działa

Telefon masz podpięty do WiFi czy łączysz się za pośrednictwem “danych”?

Łączę się za pomocą danych, natomiast teraz próbuję przez wifi i już nie działa

To na początek reset routera. Potem spróbuj z innymi DNSami - ustaw w komputerze albo na routerze 8.8.8.8 lub 1.1.1.1.

Reset routera nic nie dał, tak samo DNS-y, jestem w kropce:-)

Pokaż plik hosts - otwierany za pomocą notatnika. Chodzi o wpisy na dole.
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Podaj wszystkie programy zabezpieczające, optymalizujące, akceleratory pobierania plików.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u
Antywirus Avast i tyle

Dostałes sugestie byś sprawdził plik “hosts” i aplikacje
Tez tak w pierwszej chwili pomyślałem ale ty masz dwa urządzenia, komp i komórkę.
Z tego co wyczytałem na obu po wifi masz problem. Gdy na komórce lecisz po danych to problemu nie ma.
Żeby mieć pewność, to dobrze by było sprawdzić jak to by wyglądało gdybyś się połączył po kablu z pominięciem routera.

Komp działa po kablu, telefon po wifi
Ani przez kompa po kablu ani po wifi w telefonie nie wchodzi strona
Działa tylko w komorce po danych

Miałeś tak sprawdzić:

O ile masz własny router podpięty do tego od ISP, bo wygląda to na blokadę na routerze jakąś