Problem z wejściem słuchawkowym na przednim panelu

Witam!
Podłączone słuchawki do przedniego panelu nie działają, są rozpoznawane jako głośniki i tak działają. Natomiast mikrofon działa prawidłowo.
Przeinstalowałem sterownik audio z oprogramowaniem i nic nie pomogło. Wszystkie gniazda audio na tylnym panelu również działają prawidłowo.
Dźwięk też jest dobry. Kabelek łączący przedni panel z płytą sprawdziłem, jest OK! - bardzo ciężko wyjąć go z płyty. Czyżby płyta główna?
Płyta GA Z77-D3H
Audio VIA HDA
PS:przepraszam bardzo ale nie wiem jak wstawić obraz PNG. Proszę o podpowiedź.

No czegoś tu nie kumam? działają, czy nie?

A jak wsadzisz w gniazdo wtyk słuchawek, co pokazuje system?

Wejdź do aplikacji VIA Audio w ustawienia dźwięku i zobacz ustawienia tego gniazda przedniego, bo może wyłączone?

Tak działają. System pokazuje Głośniki VIA HDA. Dokładnie tak jak po podłączenie do tylnego audio - zielonego. Do tylnego gniazda nic nie jest podłączone
W aplikacji VIA Audio jest;
X Redirected Haedphone X When plug in Haedphone mute Speaker - nie widzi słuchawek, widzi głośnik i działa jako głośnik
jeżeli zaznaczę X Independent Haedphone widzi słuchawki lecz nie działają.
X Enable front panel jack dedection

PS: pierwszy raz jestem na forum w nowej “szacie” i nie wiem dlaczego nie można - nie umiem - wstawić obrazka.
Zaoszczędziłoby to opisu w czym nie jestem zawsze precyzyjny.

No to w czym masz problem? - nazwa nie jest ważna, liczy się efekt końcowy.

Widać system (sterownik dźwięku) identyfikuje Twoje słuchawki jako głośniki.

Wygląda na to ,że Independent Haedphone nie ma u mnie zastosowania. Ciekawi mnie, gdzie można ją zastosować?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.