Problem z wejściem w BIOS i BootMenu. Awaria przy formatowaniu systemu

Jak wyżej. Podczas startu systemu nie mogę wejść ani w BIOS ani BootMenu. Klawiatura działa od razu przy uruchamianiu co widać po działającym CapsLock. Inne opcje też nie działają takie jak Q-FLASH. Płyta chyba ga-b85m-3dh ale nie jestem pewny. BootMenu lub BIOS potrzebuje by sfromatować komputer. Mam windows na pendrive oraz na płycie ale żaden z nich nie jest odczytywany przez komputer.

Podczas wcześniejszej instalacji miałem awarię i została przerwana resetem instalacja przez co nie można uruchomić systemu i co najgorsza nie mogę teraz nic zrobić. Proszę o pomoc

Miałem podobną sytuację, że po awarii systemu nie mogłem wejść do biosu i nikt nie był mi w stanie pomóc. :frowning: U mnie powodem był fakt, że miałem podłączony do komputera telewizor kablem HDMI i po awarii systemu sygnał był przesyłany tylko na telewizor. Po odłączeniu kabla obraz pojawił się na ekranie monitora.
Trudno powiedzieć jak jest w Twoim przypadku, bo powodów może być wiele.

Tak bywa ale co ja mam teraz zrobić. Nie czyta mi instalatora Windows z żadnego urządzenia jestem bezradny. Nie da się wyczyścić danych dysku w jakiś sposób bez użycia płyty w jakiś mechaniczny sposób np ?

Nie, lepiej nie próbuj! Odłącz komputer od sieci energetycznej, otwórz pudło, wyjmij bateryjkę BIOSu, dodatkowo zewrzyj na chwilę czymś metalowym dwa piny gniazda CLR_CMOS na płycie głównej. Zmontuj wszystko z powrotem i uruchom komputer, zatrzymując start na BIOSie klawiszem Delete. W głównym oknie BIOSu M.I.T. (jeśli się uruchomi?) kliknij klawisz F7, potwierdź zmiany i zrestartuj komputer.
PS. Dobrze by było posługiwać się klawiaturą z wtykiem PS2 (okrągłym).