Problem z wentylatorem SUNON - Dell

Witam! Mam problem z wentylatorem w laptopie. Otóż nie chce działać. Jak go włączam to nie chce się kręcić. Stoi. Czy to się uruchamia dopiero po jakimś czasie od uruchomienia?? Według mnie jest on zepsuty i trzeba kupić nowy. :expressionless: Tylko jest problem z zakupem takiego wentylatora w Polsce. Dzięki za każdą odpowiedź. :slight_smile:

Powinien od razu się uruchomić. Spróbuj go przeczyścić (jak możesz zdjąć pokrywę nie tracąc gwarancji). Dasz radę ręcznie go popchnąć? Od kiedy to się dzieje? Po jakim wydarzeniu przestał działać?

Laptopa otworzyłem, gdyż chciałem sprawdzić co jest nie tak, a na gwarancji już nie jest. Oczyściłem jego “łopaty”. O co chodzi z tym pytaniem czy dam radę ręcznie go popchnąć? :slight_smile: To się dzieje od około półtora roku. Wydaje mi się, że przestał działać podczas gdy ktoś z mojej rodziny położył go na pościeli i się chyba przepałił. :expressionless:

EDIT: Sprawdziłem go programem I8kfanGUI i jednak działa. Jak ustawiam na HIGH to temp. procka wynosi 33 stopnie, a jak na slow to około 36. Czy jak kupię nową pastę termo przewodzącą to wyniki będą lepsze?? Dzięki :smiley:

Co zrobić by chłodzenie chodziło od samego uruchomienia systemu?? Da się to jakoś ustawić w BIOSIE?? Dzięki :smiley:

dell kontroluje temp. proca i w razie konieczności kręci wiatrakiem, norma.

Tylko, że mi się topią plastiki zanim się włączy wiatrak. :smiley: Zamontowałem przed chwilą pastę na procka.

Jeszcze jedno pytanie. Chyba padła mi bateria w laptopie. :expressionless: Czy da się to jakoś naprawić??

W ogóle nie działa bateria, czy po prostu słabo trzyma?

Tak na przyszłość:

http://pclab.pl/art26289.html

http://www.grush.one.pl/article.php?id=baterie

Laptop ją widzi ale nie ładuje

A wgrywałeś jakieś oprogramowanie do kontroli ładowania baterii?

Jak podłączysz na godzinę wyłączonego laptopa z baterią do prądu, to nie podskoczą procenty naładowania?

Laptop wcale nie wykrywa baterii. :expressionless:

“Laptop ją widzi ale nie ładuje”

“Laptop wcale nie wykrywa baterii. :|”

No to jak to w końcu jest, się zmieniło przez ten czas?

Jakie odpowiedzi na moje poprzednie pytania?

Tak zmieniło się. Wtedy ją jeszcze widział ale nie ładował, a teraz to juz wcale nie widzi.

PS:Nie wgrywałem, żadnego oprogramowania do niej

Może styki zabrudzone? Ale to już chwytanie się najgłupszych pomysłów, bo poza serwisem to już więcej nie poradzę…