Problem z wentylatorem w laptopie HP

Witam,

Mam dość poważny/dziwny problem w laptopie HP Pavilion gs-1160 sw

Otóż na podłączonym zasilaniu podczas włączania komputera wyskakuje mi błąd system fan 90b informujący iż mój wentylator nie pracuje prawidłowo i komputer zostanie wyłączony w ciągu 15 sekund aby zapobiec uszkodzeniu komputer z powodu jego przegrzaniaa. Oczywiście można kliknąć kontynuuj aby załadować system. Niestety wentylator nie załącza się ani nawet na chwilę powodując nadmierne nagrzewanie się komputera. Sugerowałoby to iż uszkodzony/zabrudzony jest wentylator lecz zaznaczam iż komputer jest bardzo zadbany i regularnie przedmuchiwany powietrzem. Najdziwniejsze natomiast następuje po odłączeniu zasilacza. Wentylator natychmiast rusza pełną parą w krótkim czasie zbijając temperaturę. Niestety bez zasilania pracuje non-stop bez żadnej przerwy chyba ze podłączy się zasilacz i wtedy przestaje pracować a komputer się nagrzewa. Czyli wentylator jest dobry lecz jak przywrócić jego do normalności?

Proszę o pomoc jeżeli ktoś już się spotkał z takim problemem.

Pozdrawiam

Sprężonym powietrzem możesz jeszcze dalej wepchać kurz jeśli czyścisz przez otwory wentylacyjne.

Spróbuj przywrócić wartości domyślne w BIOSIE.

Jak to nie pomoże obstawiał bym coś z elektroniką/płytą główną.

Witam,

Kurzu nie ma śladu gdyż jak odłączę zasilacz to wentylator zasuwa jak szalony i komputer po kilku minutach jest znowu chłodny. Podłączam zasilacz i wentylator się wyłącza.

Bios zaktualizowany do najnowszego oraz przywrócony do ustawień fabrycznych, niestety bez efektu.

Pozdrawiam

No to może coś z zasilaczem ? w sumie niewiem ponieważ nieznam sie bardzo na laptopach ale jakbyś mógł to podmień go na taki sam czy coś bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Mam rozumieć że problem występuje od niedawna ?

Witam

zasilacz podłączony od innego HP niestety dzieje się to samo.

pozdrawiam

To może spróbuj tego http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01993176&lc=pl&cc=pl&dlc=pl

A jak nie pomoże to zdemontuj układ chłodzący i go wyczyść dokładnie.