Problem z weryfikacją dwuetapową na Facebooku

Witam niewiem czy wybrałem dobrą kategorie ale to mój pierwszy post. Mój problem polega na tym że kilka miesięcy temu ustawiłem na swoim koncie na Facebooku Uwierzytelnianie Dwuetapowe. Wszystko było dobrze dopuki nie zresetowałem telefonu… I od tamtej pory są same problemy nie moge zalogować sie na konto bo nie znam kodu do uwierzytelnienia dwuetapowego. Jedyne co mi zostało to Messenger na Laptopie i Instagram powiązany z Facebookiem. Napisałem do Facebooka i czekałem 2 tygodnie nic, napisałem drugi raz bo myślałem że podałem zły email… i tak czekam 3 miesiące na odpowiedz i nic… Co mam teraz zrobić bo skończyły mi sie pomysły a zależy mi na tym koncie. Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Jak nie da się jej wyłączyć z poziomu Messengera ani zatwierdzić nieautoryzowanego logowania (lub wyeksportować 10 kodów awaryjnych), to raczej nic - gdy wniosek o odzyskanie dostępu gnie w panelu pomocy technicznej Facebooka lub ich mail nie dociera.

Jak 3 miesiące się męczysz, czytając tylko wiadomości i posty Instagram, to raczej żaden twój PC/Smartfon+Przeglądarka nie jest uznawana za zaufaną, by przeszło to bez kodu i zaktualizować metody weryfikacji np. 2FA.

Czyli nie moge już odzyskac konta bo mój laptop jest uznawany za zaufany ale tylko na Messengerze jak próbuje wejść w facebooka to każe podać kod a na Messengerze nie da sie chyba usunąć 2FA.

Możesz ewentualnie użyć weryfikacji fizycznym dokumentem:
https://www.facebook.com/help/contact/183000765122339

Na drugi raz zanotuj kod sekretny 2FA i wygeneruj kody odzyskiwania, wtedy unikniesz podobnych problemów.
Poza tym lepiej używać np. andOTP niż Google Authenticator, bo przynajmniej bazę sekretnych kodów możesz wyeksportować do pliku kopii zapasowej.

Jak dla mnie zostaje tylko stalkowanie formularzem utraty dostępu, może odpiszą.

No chyba, że pamiętasz co to za apkę miałeś do generowania kodów np. duo Mobile robi kopię na dysk Google i nie trzeba przechodzić dezaktywacji każdego 2FA jak wywalisz apkę lub zmieniasz smartfon.

Weszlem w podany przez ciebie link jednak po wybraniu zdjęć i wpisanie numeru do konta wyskakuje taki komunikat “Nie można przesłać informacji
Zaloguj się na swoje konto, aby powrócić na Facebooka lub aby wyświetlić dalsze instrukcje.” Co mam teraz zrobić?

Na nieszczęście kod był w Google Authenticator i podobno kody sie nie synchroanizują (mi sie po restarcie nic nie pokazało).

Może zdjęcia zbyt duże wrzucasz, albo za dużo ich. Można max 3 pliki w formacie JPEG.
Nie używałem tego formularza tylko wiem, że jest taka możliwość.

Niestety dalej nie działa, zdjęcia wstawiam dwa, razem mają około 6mb wiec chyba by przeszło. Jednak jedna rzecz mnie zdziwiła bo przy próbie logowania na Messengera po napisaniu loginu i hasła nie prosi mnie o klucz do 2FA a każe czekac na sms który nie dochodzi.

Mam identyczny problem, ktoś wie jak go można rozwiązać?